Zamknij
REKLAMA

Nakręć filmik na konkurs "Przemysł a ochrona środowiska"

09:27, 09.04.2021 | UMWW
Skomentuj
REKLAMA

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkurs "Przemysł a ochrona środowiska - rozwój województwa wielkopolskiego w oparciu o gospodarkę wodorową".

Celem konkursu jest wytypowanie pięcioosobowej grupy uczniów wraz z dwoma opiekunami z terenu województwa wielkopolskiego do udziału w obradach i sympozjach na temat ochrony środowiska na terenie Dolnej Saksonii w Niemczech, organizowanych z okazji 75. rocznicy istnienia Kraju Związkowego Dolnej Saksonii w terminie od 31 października do 4 listopada 2021 roku. W uroczystości planowany jest udział przedstawicieli regionów partnerskich Dolnej Saksonii z różnych stron świata, w tym również marszałka województwa wielkopolskiego.

- Ogłaszając konkurs "Przemysł a ochrona środowiska..." dla młodzieży z rocznika 2004 i 2005 chcemy umożliwić wielkopolskim uczniom zaprezentowanie swojej wiedzy z zakresu ochrony środowiska, klimatu i zrównoważonego rozwoju na forum międzynarodowym. Wiem, że najczęściej motywacją jest dla nich wewnętrzna potrzeba ochrony tego, co ją otacza, miejsca ich wypoczynku oraz aby mieli miejsce na ucieczkę od codzienności. Liczę, że w wyniku wymiany doświadczeń powstanie deklaracja w zakresie działań na rzecz środowiska z uwzględnieniem "zielonego" wodoru - mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Podczas spotkań z uczestnikami z różnych państw uczniowie będą mieli możliwość zaprezentowania swojej wiedzy z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, wymiany doświadczeń oraz udziału w posiedzeniu, którego zwieńczeniem będzie przyjęcie wspólnej deklaracji regionów reprezentowanych przez poszczególnych uczniów. Ze względu na międzynarodowy charakter wydarzenia wymagana jest od uczestników znajomość języka angielskiego, ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa z zakresu ochrony środowiska i klimatu.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych (rocznik 2004 i 2005), którzy interesują się ochroną środowiska oraz znają język angielski (minimalna ocena roczna z przedmiotu język angielski: 5). Przedmiotem konkursu jest nagranie i zmontowanie przez pięcioosobowy zespół uczniów pochodzących z jednej szkoły, filmu krótkometrażowego na temat "Przemysł a ochrona środowiska - rozwój województwa wielkopolskiego w oparciu o gospodarkę wodorową" w wersji dwujęzycznej - polskiej i angielskiej.

Maksymalna czas trwania filmu to 3 minuty. Dopuszczalna jest każda forma artystyczna (film, teledysk, reportaż, animacja itp.). Film zapisany w formie pliku video w formacie: .mp4, .mov lub .avi należy przekazać na płycie cd lub dvd albo na pendrive. W filmach nie mogą być widoczne produkty konkretnych marek, a jakakolwiek forma promocji wszelkiego rodzaju produktów jest niedozwolona. Filmy można realizować samodzielnie lub w przypadku trudności skorzystać z "Green Studia", mieszczących się w Ośrodkach Doskonalenia Nauczycieli.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z stosownymi oświadczeniami oraz filmem należy  dostarczyć w formie papierowej i elektronicznej (zapis na powszechnie dostępnymi stosowanym nośniku danych, np. płyta CD, płyta DVD, „pendrive”) na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Departament Środowiska, al. Niepodległości 34,61-714 Poznań.

Czas trwania konkursu od 9 kwietnia (data ogłoszenia) do 30 czerwca 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego). Rozstrzygnięcie nastąpi podczas uroczystej gali.

(UMWW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%