Zamknij
REKLAMA

Pieniądze dla Kamiennika, Piłki i Rychlika

07:59, 31.07.2021 | fct
Skomentuj
REKLAMA

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert "Nasza wieś naszą wspólną sprawą", realizowanego w ramach samorządowego programu "Wielkopolska Odnowa Wsi". W sumie przyznano dotacje 38 organizacjom na realizację zadań publicznych na łączną kwotę blisko 350 tys. zł.  

Konkurs "Nasza wieś naszą wspólną sprawą" został zorganizowany już po raz dziewiąty i dotyczy wsparcia przedsięwzięć promujących ideę odnowy wsi, służących pobudzeniu aktywności mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości oraz zachowaniu dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich. W konkursie złożono 93 oferty realizacji zadania publicznego.

- Bardzo budująca jest aktywność i kreatywność organizacji, które tak licznie złożyły oferty do realizacji zadań istotnych dla rozwoju swoich miejscowości i kultywowania lokalnych tradycji. Samorząd województwa wielkopolskiego poprzez konkurs "Nasza wieś naszą wspólną sprawą" daje możliwość realizacji projektów, które w najlepszy możliwy sposób odpowiadają na potrzeby lokalnych społeczności, gdyż kreowane i realizowane są przez mieszkańców dla mieszkańców - mówi wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Maksymalna wysokość dofinansowania pojedynczego przedsięwzięcia wynosi 10 tysięcy złotych, co może stanowić maksymalnie 80% całkowitych kosztów zadania. Wnioski spełniające wymogi formalne zostały ocenione przez komisję konkursową, która rekomendowała zarządowi województwa przyznanie dotacji dla pierwszych 38 ofert, wyczerpując tym samym kwotę 350 tys. złotych zabezpieczoną w budżecie na ten cel.

Na liście zadań publicznych, którym udzielono dofinansowania, znalazły się trzy oferty z naszego powiatu:

Stowarzyszenie "Nasza Wieś Naszym Domem" (gmina Drawsko): Zagospodarowanie miejsca na ognisko, na wypoczynek i rekreację mieszkańców wsi wraz z dokończeniem remontu poddasza świetlicy wiejskiej w Kamienniku - 9.500 zł

Stowarzyszenie "Piłka Łączy Pokolenia" w Piłce (gm. Drawsko): W centrum Piłki kawałek terenu jest, trzeba go zazielenić na fest! - 4.866 zł

Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Wsi Rychlik (gm. Trzcianka): Rychlik - nasza mała Ojczyzna - 9.815 zł

 

(fct)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%