Zamknij
REKLAMA

Policyjna profilaktyka na piknikach

08:08, 15.09.2021 | Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków
Skomentuj fot. KPP Czarnków
REKLAMA

Na początku września br. policjantki z czarnkowskiej komendy uczestniczyły w pikniku rodzinnym w Mikołajewie oraz festynie "Pożegnanie lata na Kociołkach". Obecność funkcjonariuszy na tego typu imprezach to doskonała okazja do propagowania bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, w szczególności dzieci i młodzieży.

W trakcie imprez policjantki przypominały mieszkańcom o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Dużą uwagę zwracały na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, a szczególnie na bezpieczną drogę uczniów do i ze szkoły. Przypominały o obowiązku posiadania elementów odblaskowych poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, a także propagowały serwis internetowy Pyrek.pl. Dla najmłodszych nie zabrakło konkursów i zagadek o tematyce bezpieczeństwa oraz pamiątkowej daktyloskopii.

Z kolei seniorów funkcjonariuszki informowały o zagrożeniach związanych z oszustwami, wyłudzeniami i kradzieżami. Policjantki podpowiadały jak należy się zachować w sytuacjach, gdy do mieszkania usiłują wejść nieznane osoby podające się za pracowników różnych instytucji lub usiłujące sprzedawać towar po "okazyjnych cenach".

Każdy z uczestników, który odwiedził nasze stanowisko, otrzymał gadżety przekazane przez Starostwo Powiatowe w Czarnkowie i WORD w Pile oraz materiały edukacyjne promujące bezpieczeństwo.

(Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%