Na terenie Zespołu Szkół w Wieleniu odbyła się kolejna edycja cyklicznej imprezy sportowej - Streetball Wln.
Wydarzenie zorganizowane zostało przez Uczniowski Klub Sportowy "Płomień" Wieleń przy wsparciu środkami z dotacji udzielonej przez Gminę Wieleń w ramach otwartego konkursu ofert pożytku publicznego.
Z uwagi na sytuację związaną z COVID-19 organizatorzy postanowili o przeprowadzeniu tegorocznych rozgrywek bez udziału publiczności. W rozgrywkach wzięło udział czternaście drużyn.
- Serdecznie dziękujemy pani burmistrz Wielenia Elżbiecie Rybarczyk za patronat nad naszą imprezą oraz wsparcie udzielone przez Gminę, ale pragnę także podkreślić, że nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie osobiste zaangażowanie wieleńskich pasjonatów koszykówki i lokalnych sponsorów, którzy mimo trudnej sytuacji i wymaganej izolacji społecznej, nas nie zawiedli - mówi Michał Kaczmarek, inicjator przedsięwzięcia i przedstawiciel organizatora.
Samorząd Gminy Wieleń reprezentował podczas wydarzenia Jan Graczyk zastępca burmistrza Wielenia, który na otwarciu zawodów pogratulował organizatorom determinacji oraz życzył wszystkim drużynom osiągnięcia najlepszych wyników w duchu walki fair- play.
Wydarzenie rozpoczęło się od konkursu rzutów za 3 punkty. Finał wygrał Adam Adamski z Falconów (Międzychód). W Skills Challenge tryumfował Maciej Weber, który zdobył statuetkę Best Skills, również na konto Falconów.
Po wielu zaciętych pojedynkach wyłoniono najlepszą czwórkę turnieju. Na miejscu czwartym uplasował się zespół Basket Piła reprezentowany m.in. przez mieszkańca Wielenia Jakuba Kurkiewicza. Trzecie miejsce zajął Team Stargard w składzie: Michał Iwasieczko, Michał Trypuć, Maciej Pawlak, Krystian Michalski. Drugie miejsce zajęła drużyna Izibuckets - Żary (Jakub Koczan, Adam Forysiuk, Paweł Pawlikowski). Zwycięstwo w całym turnieju przypadło drużynie Falcony z Międzychodu, która obroniła tytuł z zeszłego roku (Adam Adamski, Jakub Nowak, Maciej Weber, Maciej Wejman). Najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentant Falconów Adam Adamski.
Przebieg imprezy był na bieżąco realizowany przez Radio Meteor poprzez streaming umożliwiający śledzenie tego, co działo się na boisku. W ten sposób przekazywane były również gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich teamów biorących udział w rozgrywkach.
Sędziami pojedynków byli: Marcin Siwicki i Jakub Radkiewicz. Oprawę muzyczną zapewnili Aleksy Kowalczyk, Maciej Kawczyński i Bartosz Kawczyński.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz