Zamknij
REKLAMA

Pięknieje Wielkopolska Wieś - dotacje rozdane

10:27, 28.06.2019 | fct
REKLAMA
Skomentuj

Pięknieje Wielkopolska Wieś”, czyli najpopularniejszy z konkursów dotacyjnych Wielkopolskiej Odnowy Wsi, został rozstrzygnięty. Dofinansowanie otrzyma 125 projektów. Dotację można było otrzymać zarówno na inwestycje np. budowę i remonty wiejskich świetlic, zieleńców czy placów zabaw, ale również na organizację lokalnych imprez i upamiętnianie wydarzeń. Kwota wsparcia jednego projektu wyniosła nawet 30 tysięcy złotych. Cała pula środków wyniosła ponad 3,2 mln złotych.

Na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego radni podjęli uchwałę w ramach IX edycji konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś".

- Konkurs ten przyczynia się do wzmocnienia procesu odnowy wsi w regionie oraz integracji społeczności wiejskiej, poprzez jej bezpośrednie zaangażowanie w realizację projektów w swoich sołectwach. Dotąd w programie jest już ponad 2050 sołectw ze 187 wielkopolskich gmin. To pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszy się ten konkurs. W tym roku pula pieniędzy na IX edycję konkursu wyniosła 3.250.000 złotych - powiedział Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Gminy ubiegające się o dofinansowanie mogły złożyć maksymalnie 3 wnioski, przy czym dotacja dla pojedynczego projektu nie mogła być mniejsza niż 10 tys. zł i większa niż 30 tys. zł. Laureaci konkursu uzyskali dofinansowanie dla niewielkich projektów, w tym inwestycyjnych, służących zagospodarowaniu przestrzeni publicznej na wsi, odtwarzaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz kultywowaniu tradycji społeczności lokalnych. Wsparcie kierowane jest do sołectw, które aktywnie uczestniczą w procesie odnowy wsi. Środki na dofinansowanie projektów wyłonionych w ramach konkursu otrzymuje gmina.

Oto projekty z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, które otrzymały dotacje:

Gmina Czarnków: "Doposażenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Jędrzejewie - budowa boiska do piłki siatkowej plażowej oraz ścianki wspinaczkowej dla dzieci" (30.000 zł); "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Śmieszkowo - Zwiększenie atrakcyjności miejsca wokół stawu gminnego z zachowaniem bogatego naturalnego środowiska flory i fauny z nastawieniem na rozbudowę strefy aktywności i edukacji mieszkańców (30.000 zł).

Gmina Wieleń: "Biała Centrum Aktywności w Sercu Puszczy Noteckiej"(30.000 zł).

Gmina Połajewo: "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Młynkowie" (30.000 zł); "Zagospodarowanie terenu wokół stawu w Krosinie" (29.836 zł).

Gmina Trzcianka: "Gościu siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie... - zagospodarowanie przestrzeni publicznej przez budowę wiaty edukacyjno-rekreacyjnej w Rychliku" (22.895 zł).

(fct)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktyct.pl | Prawa zastrzeżone