Zamknij
REKLAMA

Akademia Nauk Stosowanych w Pile - Uczelnia wyjątkowa!

13.36, 29.08.2022 artykuł promocyjny Aktualizacja: 13.46, 29.08.2022
Skomentuj fot. ANS w Pile
REKLAMA

Choć okres wakacyjny jeszcze trwa, Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile przygotowuje się na przyjęcie nowych studentów. Zanim jednak mury uczelni na nowo zapełnią się bracią akademicką, warto przypomnieć, co czyni pilską ANS tak wyjątkową. 

To największa uczelnia publiczna północnej Wielkopolski, która od 2000 roku kształci na praktycznych kierunkach studiów medycznych, ekonomicznych, technicznych i humanistycznych, na poziomach: licencjackim, inżynierskim lub magisterskim


 

CZY WIESZ, ŻE...

absolwenci ANS w Pile to dziś już rzesza licząca blisko 11 tysięcy!

Uczelnia od 2007 r. jest uczestnikiem międzynarodowego programu mobilności studentów ERASMUS+, w ramach którego współpracuje z 50. uczelniami partnerskimi z Europy oraz 12. z Ameryki Południowej i Azji.Dzięki licznym programom takiej współpracy (również Programowi Fulbrighta), ANS w Pile odwiedziło ponad 1500 przedstawicieli zagranicznych uczelni, a ponad 1000 wyjazdów odbyli studenci, nauczyciele akademiccy i pracownicy administracji pilskiej Uczelni!

nowoczesny kampus ANS w Pile przy ul. Podchorążych 10 robi wrażenie - tworzy go 9 budynków dydaktycznych, rozlokowanych na 70 tys. m2 !

własny, zmodernizowany w ostatnich miesiącach DOM STUDENTA dysponuje 200 miejscami noclegowymi!

dla studentów od roku 2021 realizowany jest unikatowy PROGRAM WYRÓŻNIEŃ „STASZKI”, którego celem jest uhonorowanie studentów ANS w Pile, którzy gotowi są dzielić się swoim czasem, wiedzą, umiejętnościami, a nawet - w trudnym czasie pandemii - zdrowiem. Wyróżnienia i nagrody finansowe, przyznawane są w trzech kategoriach: 1) promocja, 2) odpowiedzialność społeczna, 3) inicjatywy naukowe.


 

TEORIA I PRAKTYKA - DUET PROFESJONALISTÓW

Od momentu powstania celem Uczelni było praktyczne kształcenie specjalistycznych kadr dla regionalnej gospodarki. Ścisła kooperacja ze środowiskiem biznesu jest dziś standardem kształcenia na poziomie wyższym.

Współpraca ta zaowocowała, w szczególności, studiami dualnymi na kierunkach inżynierskich i ekonomii. Dziś ten innowacyjny model edukacyjny łączy nas partnerskimi umowami z ponad 40 renomowanymi firmami, co plasuje ANS w Pile na czołowym miejscu wśród polskich uczelni.


STUDIA - NAPRAWDĘ CIĘ NA NIE STAĆ!

Nie od dzisiaj wiadomo, że studia kosztują - nawet studiując w bezpłatnym trybie stacjonarnym, musisz liczyć się z szeregiem nieuniknionych wydatków, dlatego warto wiedzieć, że wraz z początkiem roku akademickiego, otwierają się możliwości wsparcia finansowego.

Opcji jest kilka - sprawdź, z której możesz skorzystać: stypendium socjalne; stypendium naukowe - Rektora dla najlepszych studentów; stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia; stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych; zapomogi oraz wysokie stypendia i nagrody fundowane przez firmy współpracujące z pilską Uczelnią.


 

TO WARTO ZOBACZYĆ:

Centrum Symulacji Medycznych to miejsce, gdzie studenci kierunków: pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne doskonalą swoje umiejętności w warunkach umożliwiających odtwarzanie rzeczywistych mechanizmów fizjologicznych. Wszystkie procesy odbywają się na „pacjentach elektronicznych”, w specjalistycznych pracowniach, które stanowią kopię sal szpitalnych, według przygotowanych scenariuszy postępowania. Warto zwrócić uwagę, że taka nowoczesna symulacja medyczna to obecnie jedyna metoda nauczania postępowania praktycznego w stanach zagrożenia życia!

uczelniany ambulans ratowniczy, wirtualny stół do anatomii, nowoczesne Centrum Fizjoterapii, z jedyną w tej części Wielkopolski kriokomorę do terapii ogólnoustrojowej!

Kierunki inżynierskie wzbogaciły się m.in. o: laboratorium inżynierii produkcji pracownię metrologii i najnowocześniejszą Stację Kontroli Pojazdów Nowoczesny sprzęt zyskała także pracownia termodynamiki i eksploatacji oraz laboratorium silników spalinowych.

Cały WIRTUALNY SPACER PO UCZELNI można odbyć TU


S JAK STUDENT, S JAK SUKCES

Swoją pozycję uczelnia zawdzięcza także studentom, którzy czynią to miejsce wyjątkowym. Sportowcy ANS w Pile, to akademiccy mistrzowie Polski w judo, wyróżniający się także na zagranicznych arenach. Studenci ANS w Pile to również czempioni w futsalu oraz lekkiej atletyce.

Sukcesy nie omijają również studentów i absolwentów kierunków technicznych. Prace inżynierskie studentów ANS w Pile wykorzystywane są w przemyśle, a corocznie organizowany Piknik Techniczny cieszy się wciąż niesłabnącym powodzeniem, zarówno wśród uczniów szkół średnich, jak i firm związanych z przemysłem.

Podczas XV Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2022, przedstawiciele Katedry Inżynierii Mechanicznej zaprezentowali wyjątkową pracę dyplomową naszych absolwentów pt. „Analiza konstrukcyjno-funkcjonalna skrzyni bezstopniowej stosowanej w pojazdach samochodowych”. za co zostali nagrodzeni złotym medalem.


…S JAK SERCE

W pilskiej Akademii studiują ludzie o wielkich sercach, którym nieobce jest zaangażowanie w sprawy ważne. Warto tu podkreślić, że to właśnie reprezentacje kierunków medycznych, jako jedne z pierwszych pospieszyły w lutym 2022 r. na pomoc potrzebującym z Ukrainy. Studenci pielęgniarstwa zorganizowali z powodzeniem zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla osób z Ukrainy; a studenci ratownictwa medycznego wyruszyli na granicę polsko-ukraińską, by wspierać medyków w opiece nad uchodźcami potrzebującymi pomocy.

Należy zaznaczyć, że studenci pilskiej ANS bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą i uczestniczą w konferencjach naukowych m.in.: Ogólnopolskie Konferencje Studentów Uczelni Medycznych czy „COVID-19 i inne stany chorobowe wywierające wpływ na układ nerwowy”. Studenci fizjoterapii zainicjowali natomiast takie wydarzenia, jak „FIZJOKRACJA”.

Przyszłe kadry medycznie z ANS w Pile w okresie pandemii dały wyraz  swojemu oddaniu potrzebom potrzebujących, w najtrudniejszym czasie wpierając działania szpitala w Pile z powodzeniem biorą udział w różnego rodzaju wyzwaniach, jak choćby ogólnopolskie zawody symulacji medycznej SIM_CHALLENGE_2022.

Pełną ofertę kierunków i specjalności studiów znaleźć można na https://ans.pila.pl/ w zakładce Strefa Kandydata

Zapraszamy też na facebookowy profil ANS w Pile.

(artykuł promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%