Zmiany w związku z wprowadzeniem od 2023 roku Krajowego Planu Strategicznego oraz przekazanie wiedzy pozwalającej rolnikom przygotować wnioski o dopłaty obszarowe - tego mogą się spodziewać rolnicy, którzy będą uczestniczyli w cyklu szkoleń "Wielkopolskie Fora Rolnicze - Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi".
Szkolenia odbędą się prawie we wszystkich powiatach w Wielkopolsce od 16 stycznia do 1 marca.
- "Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi" to wyjątkowa inicjatywa w skali całej Polski. Nie słyszałem, by w jakimkolwiek innym województwie kilka jednostek zawiązało taką współpracę przy przeprowadzaniu tego rodzaju szkoleń. Jestem przekonany, że dzięki temu dotrzemy do dużego grona rolników w Wielkopolsce - mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
Szkolenia są całkowicie darmowe, lecz konieczna jest wcześniejsza rejestracja.
Podczas szkoleń będą podejmowane przede wszystkim dwa główne aspekty:- zmiany obowiązujące od 2023 roku w związku z wprowadzeniem Krajowego Planu Strategicznego,- informacje pozwalające rolnikom przygotować wnioski o dopłaty obszarowe.
Ponadto poruszana będzie kwestia ekoschematów oraz bieżące problemy rolnictwa, o których informują rolnicy.
Organizatorami szkoleń są Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wielkopolska Izba Rolnicza. Cykl szkoleń został objęty patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego.
- Nasi doradcy są odpowiednio przeszkoleni i przygotowani, aby udzielać porad rolnikom oraz informować ich na temat zasad pozyskiwania środków - nie ma wątpliwości Jacek Sommerfeld.
Forum rolnicze powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego odbędzie się 22 lutego w Centrum Integracji Społecznej w Trzciance, kontakt: tel. 67 254 74 09, e-mail: [email protected]
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Jako mieszkaniec, który naprawdę interesuje się sprawami gminy i ogląda wszystkie sesje, uważam, że Rada Miejska pokazała charakter i odpowiedzialność. Wstrzymanie się od przyznania wotum zaufania to nie akt złośliwości, tylko sygnał, że radni nie są od klepania wszystkiego, co burmistrz powie, tylko od kontrolowania i dbania o interes mieszkańców. Co ważne – radni jasno uzasadnili swoją decyzję, więc nikt nie może powiedzieć, że to było bez podstaw. Nie chodzi o robienie polityki, tylko o uczciwość wobec nas – mieszkańców. W końcu to rada ma patrzeć władzy na ręce. Brawo za odwagę i jasne pokazanie, że gmina jest najważniejsza. A swoją drogą – artykuł jest mocno stronniczy i wygląda na napisany przez sam Urząd Miasta albo na jego zlecenie, więc dobrze, żeby mieszkańcy znali też drugą stronę. Zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli nagranie z obrad sesji i sami wyciągnęli wnioski.
Mieszkaniec Wielenia
11:20, 2025-07-02
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Art jednostronny pusany na zamówienie burmistrz. Autor zapomniał napisać że 2024 to kolejne kredy, bezprawne premie 3600zł co miesiąć, złozenie wniosku do Wód Polskich o drastyczne podwyżki wody, chęć nałożenia maksymalnych podwyżek podatku - najlepiej wszystko na maxa, podwyżka wynagrodzenie burmistrz na maxa, niechęć do naprawy drabiny w OSP
Obywatel
15:12, 2025-07-01
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
To jakaś schizofrenia radnych😮
?
12:05, 2025-07-01
Skarbówka zlicytuje Twój majątek
tu komornik!
puk! puk!
10:10, 2025-05-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz