Zamknij
REKLAMA

"Pięknieje Wielkopolska Wieś" - trwa nabór

09.18, 11.01.2023 UMWW w Poznaniu
Skomentuj Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Huta
REKLAMA

Rozpoczął się nabór wniosków do XIII edycji konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś" w ramach programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+". Sołectwa mogą uzyskać dofinansowanie nawet do 70 tys. zł na realizację przedsięwzięć związanych z infrastrukturą, dziedzictwem kulturowym oraz promocją lokalnych tradycji. Termin zgłoszeń trwa do 6 lutego.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego 30 grudnia 2022 roku przyjął uchwałę w sprawie naboru wniosków do XIII edycji konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś". Celem konkursu jest aktywizacja mieszkańców wsi i społeczności wiejskich, podniesienie jakości życia na terenach wiejskich, integracja lokalnych społeczności poprzez ich bezpośrednie zaangażowanie w realizację projektu, a także promocja idei odnowy wsi.

Konkurs umożliwia uzyskanie dofinansowania projektu dotyczącego poprawiającego estetykę miejscowości, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz przyczyniają się do zachowania tradycji społeczności lokalnej, dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego lub krajobrazowego.  

Konkurs "Pięknieje Wielkopolska Wieś" już po raz trzynasty daje możliwość sołectwom z Wielkopolski pozyskać dofinansowanie na wprowadzenie zmian w wspólną przestrzeń. Od tego roku zwiększona została maksymalna kwota dofinansowania projektu do 70 tys. zł. Każda z gmin może złożyć do 3 wniosków na realizację projektów w swoich sołectwach.

- Program co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, w poprzedniej edycji złożono ponad 250 wniosków z których dofinansowanie otrzymało 170 projektów - mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski

Konkurs skierowany jest do wsi i małych miast do 5 tysięcy mieszkańców. Warunkiem niezbędnym jest uczestnictwo sołectwa lub miasta w programie "Wielkopolska Odnowa Wsi". Wsparcie finansowe projektu w  ramach konkursu może wynosić maksymalnie do 70% kosztów kwalifikowalnych projektu, jednak nie mniej niż 10 tys. zł i nie więcej niż 70 tys. zł dla pojedynczego projektu. Gmina może złożyć maksymalnie 3 wnioski o dofinansowanie, po jednym dla danej miejscowości lub sołectwa.

- Program "Wielkopolska Odnowa Wsi" wspiera wsie i małe miejscowości w zmianie wspólnej przestrzeni życia. Dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu modernizowane są świetlice, remontowane place zabaw oraz miejsca wspólnego spędzania wolnego czasu lokalnych społeczności. Samorząd województwa wielkopolskiego realizując program aktywizuje mieszkańców miejscowości, które uczestniczą w programie wspiera lokalne inicjatywy polepszające jakoś życia mieszkańców. W programie uczestniczy ponad 180 gmin w tym blisko 2000 sołectw i 13 miast z całej Wielkopolski. Dotychczas zrealizowanych zostało ponad 2200 projektów na łączną kwotę blisko 49 mln zł - dodaje wicemarszałek Krzysztof Grabowski

W ubiegłorocznej edycji konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś" dofinansowanie o łącznej wartości 7,2 mln zł otrzymało 170 projektów.

Ogromną szansę rozwoju dostrzegają same sołectwa, które współpracując z samorządami gminnymi realizują rozmaite projekty, organizują wydarzenia prezentując swoje walory, wyjątkowe tradycje i bogactwo przyrodnicze.

Nabór wniosków w konkursie "Pięknieje wielkopolska wieś" trwa do 6 lutego br.

(UMWW w Poznaniu)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%