Zamknij

Piotr Piekarski najlepszym szachistą w gminie Połajewo

19:33, 18.03.2019 Bartosz Peksa Aktualizacja: 19:36, 18.03.2019
Skomentuj

17 marca w hali sportowej w Połajewie zorganizowany został Gminny Turniej Szachowy.

Do rywalizacji stanęło 17 zawodników - bez podziału na kategorie. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund, z czasem gry 20 minut.

Turniej odbył się z wykorzystaniem nowego sprzętu szachowego (15 nowych zegarów, szachownic i kompletów bierek). Sprzęt szkoła otrzymała od PZSZACH za udział w projekcie "Edukacja przez szachy w szkole". Nad przebiegiem rozgrywek kontrolę trzymał Michał Strzępka - sędzia zawodów.

Po 40 rozegranych pojedynkach szachowych zwycięzcą turnieju został Piotr Piekarski, drugie miejsce zajął uczeń drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Połajewie Oskar Koczorowski, trzeci był Jacek Piotrowski.

Najlepsza trójka  otrzymała z rąk wójta Stanisława Pochyluka puchary oraz dyplomy.