Zamknij
REKLAMA

W Lubaszu walczyli młodzi karatecy

07:58, 15.03.2022 | UG Lubasz
Skomentuj fot. UG Lubasz
REKLAMA

Pod patronatem wójta Lubasza Marcina Filody rozegrano V Międzypowiatowy Turniej Karate Shotokan Młodzików.

Zawody tego typu rangi cieszą się uznaniem władz gminy Lubasz, jak i rodziców, ponieważ bierze w nich udział duża liczba dzieci.

Kształtowanie ich pozytywnych cech z uwzględnieniem zasad uczciwej sportowej rywalizacji, szacunku do przeciwnika, radzeniem sobie z wygraną i porażką realizowany jest właśnie poprzez szkolenia i udział w zawodach karate.

W turnieju wystartowali zawodnicy z gmin Wieleń, Drawsko, Krzyż Wlkp., Drezdenko i Lubasz. Konkurencje rozgrywane były zgodnie z protokołem zawodów, według posiadanych stopni i kategorii wiekowych. Ponadto najmłodsi zawodnicy startowali po raz pierwszy w kategorii kumite, co było wielkim zaskoczeniem dla rodziców widzących swoje małe pociechy zaangażowane podczas walk na macie.

Dla części startujących zawodników były to w ogóle pierwsze zawody. Trenowanie karate rozpoczęli pół roku temu. Ciężko ćwiczyli, ale jednogłośnie stwierdzili, że warto było poświęcić swój czas na trening by stanąć na podium i odebrać super puchar za wywalczone miejsce.

Organizatorem oraz sędzią głównym turnieju był sensei Krzysztof Czekała 3 dan, a sędziami pomocniczymi na macie Tomasz Naplocha, Radosław Oleksak, Szymon Czekała, Mateusz Frąckowiak, Edward Henke i Gabriel Sypniewski.

Puchary i nagrody podczas finałów wręczali: Grażyna Graj - zastępca wójta gminy Lubasz oraz Wioleta Zarzeczna - dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubaszu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety od firmy Steiko, co budziło dodatkowe zadowolenie wśród zawodników.

Organizator kieruje podziękowania za okazaną pomoc przy organizacji turnieju, m.in. Szymonowi Szwedowi - dyrektorowi GOK w Lubaszu, dyrektor SP Wiolecie Zarzecznej, firmie Steico oraz rodzicom, którzy w różnorodny sposób przyczynili się w zorganizowaniu imprezy.

Turniej współfinansowany został z budżetu gminy Lubaszu.

(UG Lubasz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%