Zamknij
REKLAMA

Mikołajkowy Turniej Kata w Trzciance

07:33, 02.12.2019 | fct
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę w hali sportowo-widowiskowej w Trzciance odbył się XIII Mikołajkowy Turniej Kata dla dzieci do lat 14. Zawody zorganizowali Trzcianecki Klub Karate oraz związek sportowy World Shotokan Institute - Poland.

W turnieju wzięło udział około 200 zawodniczek i zawodników z Debrzna, Więcborka, Szwecji, Piły, Wałcza, Wielenia, Człopy, Czarnkowa i Trzcianki. Pojedynki w formach ruchowych (kata), a dla najmłodszych zawodniczek i zawodników w kihon rozstrzygało na 3 tatami 27 sędziów którzy pracowali pod kierunkiem Sensei Karoliny Pytel-Ruta /5 Dan/, przewodniczącej komisji sędziowskiej W.S.I. Poland.

Turnieje mikołajkowe są niezwykle ważne dla procesu szkolenia w W.S.I. Poland, bowiem stanowią dla najmłodszych zawodniczek i zawodników szansę na postawienie pierwszego kroku we współzawodnictwie sportowym. Aby zachęcić najmłodszych do brania udziału we współzawodnictwie sportowym wszyscy bez wyjątku uczestnicy turnieju otrzymali piękne medale oraz dyplomy uczestnictwa a najlepsi dodatkowo na podium otrzymali puchary.

W zawodach takich jak turniej mikołajkowy wynik sportowy schodzi na plan dalszy. Dzieci podczas zawodów uczą się prawidłowego zachowania, koncentracji, nawiązują więzi koleżeńskie oraz uczą się rywalizacji w duchu fair-play. W tegorocznym turnieju około 1/3 wszystkich uczestników startowała po raz pierwszy w swojej karierze. Turnieje tego typu są bardzo kompaktowe, trwają 3-4 godziny i dają szansę całym rodzinom na wspólne spędzenie wolnego czasu na imprezie sportowej. Publiczność w Trzciance także dopisała gorąco dopingując uczestników turnieju oraz nagradzają ich pojedynki gromkimi brawami.

Jako że w turnieju brały udział osoby początkujące oraz zawodniczki i zawodnicy ćwiczący karate oraz startujący w turniejach od kilku lat, poziom sportowy zawodów był zróżnicowany. Oczywiście wielu najmłodszych uczestników wykonało swoją prezentację w kihon znakomicie zasługując na słowa pochwały, ale najciekawsze pojedynki można było obejrzeć w najstarszych grupach zaawansowania.

Spektakularny pojedynek w kata chłopców 5.1-4.3 kyu stoczyli między sobą Hubert Zbieralski (KKT Wałcz) i Wiktor Młynarczyk (TKK Trzcianka). Dość napisać, że walka skończyła się wskazaniem sędziowskim 3:2, co pokazuje jak wyrównany pojedynek oglądaliśmy w tej konkurencji. Poziom prezentowanego kata był u obu zawodników był bardzo wysoki i rzadko na zawodach dla dzieci można obejrzeć takie pojedynki a są one prawdziwymi ozdobami turnieju. Innym znakomity pojedynek o wejście do strefy finałowej stoczyli między sobą dwaj zawodnicy KKS Czarnków - Igor Jur i Franciszek Pawłowski. Tutaj również walka zakończyła się wskazaniem 3:2.

Klasą dla siebie byli również Jakub Grzewka (KKS Czarnków), Patrycja Drzewiecka (TKK Trzcianka) oraz Zofia Michalska (KKS Czarnków) którzy po raz kolejny nie dali szans swoim rywalom pewnie zwyciężając swoje konkurencje. Oglądając ich występy na tatami trudno było oprzeć się wrażeniu, że rośnie nowe pokolenie znakomitych zawodniczek i zawodników w karate shotokan a związek sportowy W.S.I. Poland ma znaczne perspektywy rozwoju na przyszłość.

Zawody w Trzciance dofinansowane zostały przez Urząd Miasta i Gminy w Trzciance. Turniej odwiedził burmistrz Krzysztof Wojciech Jaworski, który powitał zebranych oraz życzył uczestnikom wielu wspaniałych wrażeń z pobytu w Trzciance oraz sukcesów sportowych. Z uznaniem wyraził się o liczebności zawodniczek i zawodników, którzy brali udział w turnieju, a na zakończenie swojego wystąpienie ogłosił, że XIII Mikołajkowy Turniej Kata uważa za otwarty. Wśród obecnych gości honorowych znaleźli się także Agnieszka Masyra (Henkel Polska), Dawid Raczek (Rada Rodziców TKK) oraz Magdalena Młynarczyk (sekretarz TKK). W wolnych chwilach w loży można było dostrzec także Św. Mikołaja, który odwiedził zawody w Trzciance  rozdając dzieciom słodycze.

Podczas turnieju co jest już swego rodzaju tradycją można było obejrzeć pokaz technik podstawowych w wykonaniu wszystkich uczestników imprezy oraz dynamiczny pokaz kata Bassai-dai w wykonaniu zespołu sędziowskiego. Po zakończonej rywalizacji przystąpiono do dekoracji zwycięzców w poszczególnych konkurencjach.

W nieoficjalnej klasyfikacji punktowej turnieju zwyciężyła reprezentacja Klubu Karate Shotokan w Czarnkowie (45 pkt.) przed Klubem Karate Tradycyjnego w Wałczu (37 pkt.). Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Trzcianeckiego Klub Karate (25 pkt.) która zdobyła 15 medali (3 złote, 4 srebrne i 8 brązowych). Medale złote dla Trzcianki wywalczyli: Antonina Grzybowska, Jakub Głowacz i Patrycja Drzewiecka. Medale srebrne zdobyli: Alan Weiss, Szymon Lewandowski, Szymon Raczek i Wiktor Młynarczyk. Medale brązowe wywalczyli: Kacper Koczorowski, Zuzanna Wieczorek, Maria Lasocka, Nina Król, Jakub Gnoiński, Amelia Krupska, Patryk Kochanek i Jakub Kłos.

Zarząd Trzcianeckiego Klubu Karate składa serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom oraz sympatykom, którzy przyczynili się do organizacji turnieju i pomogli w jego przeprowadzeniu. 

(fct)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA