Zamknij
REKLAMA

Pobiegli w Sylwestra w Miałach

11.21, 02.01.2023 Hanna Forbrich, st. ds. współpracy ze społeczeństwem, ref. organizacyjny UM Wieleń Aktualizacja: 11.24, 02.01.2023
Skomentuj fot. B. Lewandowska
REKLAMA

Rok 2022 w gminie Wieleń został zakończony na sportowo - Biegiem Sylwestrowym w Miałach.

Bieg główny odbył się 31 grudnia 2022 roku na trasie 10 km i był już XLVI edycją wydarzenia. Trasa przebiegała po leśnych ścieżkach w terenie Puszczy Noteckiej.

Ponad stu dwudziestu zawodników ukończyło bieg główny. Z roku na rok przybywa też nowych uczestników. W imprezach towarzyszących udział biorą dzieci i młodzież. Mają do pokonania odpowiednio wytyczone trasy długości: 100 m, 1000 m, 2000 m. Ponadto w ramach organizowanego wydarzenia odbył się marsz nordic walking na dystansie 6,5 km.

Bieg Sylwestrowy w Miałach to jeden z najstarszych tego typu biegów w Polsce. Zapoczątkowany został w grudniu 1976 roku biegiem wieczornym, z pochodniami, trasą wokół jeziora Główki. Wówczas w organizację wydarzenia zaangażowane był klub biegaczy,  Wieleńskie Stowarzyszenie Sportowe im. Józefa Nojiego. Następnie od 1996 roku Uczniowski Klub Sportowy " Acer" Miały, a od 2014 roku głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego w Miałach. Organizatorzy każdorazowo mogą liczyć na wsparcie sponsorów i wolontariuszy, nie inaczej było w ostatnim dniu mijającego roku.

Organizatorom tegorocznego Biegu Sylwestrowego w Miałach na czele z prezesem Markiem Doczekalskim podziękował zastępca burmistrza Wielenia Jan Graczyk, który podkreślił rangę wydarzenia w regionie, pasję z jaką bieg od ponad czterdziestu lat jest organizowany, jak również zaangażowanie licznych organizacji społecznych działających na terenie wsi Miały i mieszkańców, dla których Bieg Sylwestrowy ma symboliczny wymiar, pozwala bowiem z radością i sportowym zacięciem wkroczyć w Nowy Rok.

Tegoroczny bieg ze swoją kameralną atmosferą przeszedł do historii. Zrealizowane zostało zadanie publiczne dofinansowane ze środków gminy Wieleń.

Wyniki zawodów na stronie biegu www.mialy.pl.

(Hanna Forbrich, st. ds. współpracy ze społeczeństwem, ref. organizacyjny UM Wieleń)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%