Zamknij
REKLAMA

Nadzieja i lęk - w roli głównej Amazonki

09:46, 11.03.2021 | Monika Aninowska
Skomentuj fot. Aleksandra Sawińska
REKLAMA

Dzisiaj o godzinie 17.00 w Galerii Pięciu w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie odbędzie się wernisaż wystawy "Nadzieja i lęk" autorstwa Aleksandry Sawickiej i Tomasza Wiei. To wyjątkowa wystawa, której bohaterkami są Amazonki, waleczne i dzielne kobiety, które wygrały z nowotworem piersi. To trzeba zobaczyć!

Aleksandra Sawicka i Tomasz Wieja to fotograficy związani z Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Na swoim koncie mają już kilka wystaw, jednak to pierwszy projekt związany z tzw. fotografią zaangażowaną, która ma nie tylko cieszyć oko, ale też zrobić coś dobrego, wpłynąć na otaczającą rzeczywistość.


Teresa

W przypadku zdjęć z serii "Nadzieja i lęk" tym owocem miało być pokazanie świata kobiet wyrwanych z piekła bólu, strachu i niepewności w jakim przyszło im żyć przez wiele miesięcy, a nawet lat, od diagnozy, po której świat im się zawalił, po słowa lekarza, że rak został pokonany. Zdjęcia mają dawać nadzieję kobietom, które są na początku drogi do powrotu do zdrowia oraz uzmysłowić społeczeństwu z czym mierzą się chorzy na nowotwory oraz przypominać, że to są tacy sami ludzie jak my.


Asia

Na początku nie było łatwo namówić do zdjęć panie z Klubu Amazonek. Na szczęście po kilku dniach od spotkania niechęć minęła. Kilka pań odważnie stanęło przed obiektywem. Co z tego wyszło? Najlepiej zobaczyć samemu, wybierając się do Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie.

Wystawa była już prezentowana w kilku miastach i za każdym razem wywoływała u odbiorców ogromne emocje. Zdjęcia będzie można oglądać do 8 kwietnia. Wstęp jest bezpłatny.

(Monika Aninowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%