Zamknij
REKLAMA

Instruktor teatru "Lotka": Przepraszam, że nie śpiewamy i nie tańczymy

19:47, 15.01.2021 | fp
Skomentuj fot. Teatr Poezji Lotka BPiCK
REKLAMA

"Z przykrością informuję, że obchodzący 15-lecie swego istnienia Teatr Poezji "Lotka" decyzją pani Dominiki Wiśniewskiej, która pełni obowiązki dyrektora Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance, zakończył swoją działalność 31 grudnia 2020 roku" - poinformował na Facebooku Włodzimierz Ignasiński, reżyser i instruktor teatralny.

"Pani Dominika Wiśniewska nie widzi potrzeby kontynuowania tradycji tego teatru w tymczasowo kierowanej przez nią jednostce kultury. Nie usłyszałem żadnego argumentu merytorycznego, nie odbyło się żadne spotkanie z zainteresowaną młodzieżą, nieistotne jest też to, że promowaliśmy Trzciankę na festiwalach i konkursach w całej Polsce, odnosząc sukcesy. Przepraszam, że nie śpiewamy i nie tańczymy popularnego repertuaru" - napisał Włodzimierz Ignasiński, były dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny, który zrezygnował ze stanowiska na rzecz pracy w zarządzie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, gdzie zastąpił Krzysztofa Czarneckiego.

Teatr "Lotka" to ambitna, niekomercyjna grupa młodych adeptów sztuki słowa i teatru. Zajęcia kierowane były do młodzieży ze starszych klas szkoły podstawowej, młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych. Ich celem było rozwijanie zainteresowań literaturą i sztuką teatru, rozwijanie wrażliwości intelektualnej i emocjonalnej oraz poznawanie podstaw sztuki recytatorskiej i aktorskiej.

[ZT]373[/ZT]

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%