Zamknij
REKLAMA

Ta szkoła nie kształci bezrobotnych!

09:07, 02.05.2021 | artykuł promocyjny
Skomentuj fot. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią
REKLAMA

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią to wyjątkowa szkoła w Polsce.

Nakielskie technikum ma wieloletnią tradycję, bogate doświadczenie w nauczaniu teoretycznym i praktycznym oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę i odpowiednio wyposażone warsztaty szkolne. Praktyczną naukę zawodu i praktyki zawodowe technika żeglugi śródlądowej uczniowie pobierają na statku szkolnym "Wł. Łokietek", nowej przystani wodnej na Noteci oraz u armatorów takich, jak Żegluga Bydgoska, Odra-Trans i przewoźników prywatnych. Szkoła współpracuje ze szkołami holenderskimi, dzięki czemu wyróżniający się uczniowie kierowani są na praktyki do Niderlandów. Ukończenie technikum żeglugi śródlądowej to także lepszy start na studia morskie.

Atutem szkoły jest bardzo dobra baza pomocy dydaktycznych oraz współpraca z dużymi zakładami pracy branży technicznej z rejonu Nakła i Bydgoszczy. Kwalifikacje zawodowe nabyte w technikum samochodowym umożliwiają absolwentowi podjęcie pracy m.in. w stacjach obsługi i kontroli pojazdów, zakładach naprawczych pojazdów samochodowych, salonach sprzedaży aut, przedsiębiorstwach transportu samochodowego czy firmach doradztwa technicznego.

Nauka zawodu to początek drogi prowadzącej do zdobycia kwalifikacji zawodowych i w perspektywie świadectwa dojrzałości. Duża liczba zajęć praktycznych kształtuje umiejętności tak bardzo potrzebne w karierze zawodowej. Szkoła współpracuje z zakładami pracy zainteresowanymi praktykami uczniów oraz zatrudnieniem absolwentów: ślusarzy, operatorów maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, czy operatorów obrabiarek skrawających. Oferuje także możliwość odbycia kursu na prawo jazdy kategorii B, kursu spawalniczego i kursu obsługi wózków jezdniowych.

Młodzież szkolna może również rozwijać różnorakie osobiste zainteresowania, działając m.in. w orkiestrze dętej, teatrze szkolnym, klubie turystyki rowerowej, kółku geograficznym, Szkolnym Klubie Sportowym, Lidze Morskiej i Rzecznej, czy dołączając do koła honorowych dawców krwi. Spotkania odbywają się w różnych terminach i z różną - zależnie od przygotowywanych przedsięwzięć - częstotliwością. Oferta jest na tyle szeroka, że każdy uczeń, jeśli tylko chce, z powodzeniem znajdzie pole do realizacji własnych zainteresowań.

Od trzech lat najlepszy uczeń Technikum Żeglugi Śródlądowej otrzymuje wyjątkową nagrodę - łódkę "Szuwarek" z pełnym wyposażeniem, której sponsorem jest współpracująca ze szkołą firma "Gańcza Yacht".

Kazimierz Toczko, dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. B. Romanowskiego w Nakle nad Notecią:- Nasza szkoła ma 75-letnią tradycję. Obecnie w ramach Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej funkcjonuje 5-letnie Technikum kształcące w zawodach technik żeglugi śródlądowej, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych i technik eksploatacji portów i terminali, oraz Branżowa Szkoła I stopnia, kształcąca w cyklu 3-letnim w takich zawodach, jak ślusarz, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, operator obrabiarek skrawających, kierowca mechanik. Atutem szkoły jest bardzo dobra baza pomocy dydaktycznych. Dysponujemy również rozbudowaną bazą do prowadzenia zajęć praktycznych: w warsztatach szkolnych, na przystani wodnej, czy na jednostkach pływających. Oprócz praktycznej nauki zawodu, nasi uczniowie są wysyłani na kierunkowe praktyki w portach lotniczych i portach morskich. Uczniowie Technikum Żeglugi Śródlądowej od trzeciej klasy pływają po drogach wodnych Polski i Zachodniej Europy oraz na statkach morskich. Co ważne: te miesięczne praktyki są płatne. Tu chcę podkreślić, że nie kształcimy bezrobotnych. Dzięki wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa oraz potrzebom rynku pracy, nasi absolwenci nie muszą szukać zatrudnienia poprzez Urzędy Pracy. Wręcz przeciwnie: są rozchwytywani na rynku pracy, zarówno w firmach krajowych, jak i zagranicznych. Bardzo dobre zarobki sprawiają, że zakładają w naszej okolicy rodziny, budują piękne domy, wiążą ze swoją pracą plany na całe życie.W ubiegłym roku zainicjowaliśmy w naszej szkole międzynarodową współpracę edukacyjną w ramach programu "Erasmus+". Zaplanowany był wyjazd na praktyki do Irlandii, niestety, w jego realizacji przeszkodziła pandemia. Teraz, już w maju, nasi uczniowie wyjadą na miesięczną praktykę do Portugalii.

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej, ul. Dąbrowskiego 4, 89-100 Nakło nad Notecią
e-mail: [email protected], tel. 52 385 25 68, kom. 693 855 010

 

(artykuł promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%