Zamknij
REKLAMA

Bogata oferta edukacyjna WSCEiT w Starej Łubiance

15:52, 17.07.2019 | artykuł promocyjny
REKLAMA
Skomentuj

Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód? W Wielkopolskim Samorządowym Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance są jeszcze ostatnie wolne miejsca!

Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance obejmuje swoim zasięgiem działania powiaty pilski, wałecki, złotowski i czarnkowsko-trzcianecki, kształcąc młodzież na poziomie ponadgimnazjalnym, a obecnie ponadpodstawowym. Organem prowadzącym szkołę jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

W WSCEiT w Starej Łubiance uczniowie mają możliwość kształcenia się w różnych typach szkół. Nauka jest jednozmianowa. Dojazd do szkoły od strony Piły i Wałcza zorganizowany jest autobusami szkolnymi.

Podejmując naukę w Technikum młodzież może uczyć się w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik informatyk, technik technologii drewna, technik obsługi turystycznej.

W Branżowej Szkole I stopnia młodzież kształci się w zawodach: ogrodnik, cukiernik, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych. W ofercie edukacyjnej na tym poziomie szkoła proponuje również uczniom kształcenie w innych zawodach, takich jak: rybak śródlądowy, pracownik pomocniczy mechanika, pracownik pomocniczy ślusarza, rolnik, pszczelarz, piekarz oraz w szeregu zawodach rzemieślniczych.

Kształcenie zawodowe praktyczne i teoretyczne odbywa się na terenie szkoły w oparciu o posiadaną bazę przystosowaną do nauki różnych zawodów oraz o wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, co jest szczególnie istotne w kształceniu specjalnym.

Młodzież niepełnosprawna intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy uczy się funkcjonowania osobistego i społecznego, ale też w ramach przysposobienia do pracy nabywa umiejętności przydatne w późniejszym życiu zawodowym. Działa także Liceum Ogólnokształcące i oddziały dla młodzieży ze spektrum autyzmu.

- W Wielkopolskim Samorządowym Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance wszyscy się znają, panuje przyjazna atmosfera i indywidualne podejście do każdego ucznia - mówi dyrektor placówki Anna Kubiak. - Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań na różnych kółkach i zajęciach sportowych Atutem szkoły jest własna baza do kształcenia zawodowego. Kadra pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje zawodowe i bogate doświadczenie pedagogiczne, jest w pełni przygotowana do kształcenia uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, otwarta na szczególne potrzeby edukacyjne, wychowawcze i opiekuńcze uczniów, ale również świadcząca pomoc w ich trudnych sytuacjach życiowych.

Uczniowie szkoły mają możliwość zamieszkania w internacie, który jest przeznaczony wyłącznie dla młodzieży uczącej się Wielkopolskim Samorządowym Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance.

Wszelkie informacje o zakresie działalności, w tym ofertę edukacyjną szkoły, można uzyskać na stronie www.zspstaralubianka.pl, e-mailowo: [email protected] lub pod numerem telefonu 67 216 01 14.

- W chwili obecnej jeszcze przyjmujemy kandydatów do szkoły. Z względu na specyfikę szkoły nie obowiązuje elektroniczny system rekrutacji. W celu podjęcia nauki konieczny jest bezpośredni kontakt lub przyjazd do szkoły. Zapraszamy do dalszej edukacji w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance - zachęca pani dyrektor.

REKLAMA
(artykuł promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktyct.pl | Prawa zastrzeżone