Zamknij
REKLAMA

Blues na skrzypce i gitary

08:40, 27.04.2022 | fp
Skomentuj fot. Marek Dembiński
REKLAMA

Wczoraj w podtrzcianeckiej Mayovce odbył się koncert formacji Jan Błędowski & Joey Tenuto (USA) z udziałem The Blair Witch Blues Project Cologne.

Zamieszkały na stałe w Niemczech Jan Błędowski to jeden z czołowych skrzypków europejskich. W 1972 roku był współzałożycielem śląskiego zespołu Krzak, potem jednego z najważniejszych zespołów Muzyki Młodej Generacji. Oprócz sukcesów z grupą Krzak nagrywał i koncertował m.in. z Niemenem, SBB, Shakin 'Dudi, Laboratorium, Republiką, Nocną Zmianą Bluesa. Jest laureatem nagrody Fryderyki.

Joey Tenuto to gitarzysta i wokalista z Florydy. Już w wieku 3 lat grał już na scenie z ojcem w jego Joe Tenuto Band. Grał z wieloma znakomitościami, np. "Doc Allisonem" - członkiem zespołu Jamesa Browna, czy z basistą zespołu Muddy'ego Watersa Johnem Sauterem. Wiosną 2017 rozpoczął współpracę z Janem Błędowskim.

The Blair Witch Blues Project Cologne (w skrócie: The BW Project) tworzą mieszkający w Niemczech polscy muzycy, wywodzący się z popularnych polskich zespołów, takich jak Krzak czy Schau Pau Acoustic Blues. Zespół prezentuje fascynującą mieszankę bluesa, boogie, funku i jazzu. Ich mistrzowskie improwizacje zniewalają dynamiką, interakcją i kompleksowością muzycznej gamy.

The BW Project, oprócz Jana Błędowskiego, tworzą: Arek Błeszyński - gitara, harmonijka, śpiew; Vadim Caron - perkusja; Jacek Moczulski - gitara basowa.

A tutaj program koncertu:

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%