Zamknij
REKLAMA

Koncert Magdaleny Kumorek & Tubis Trio

11:22, 19.11.2019 | fct
Skomentuj fot. Tomasz Ogrodowczyk
REKLAMA

20 listopada o godzinie 18.00 w Hotelu Ajaks w Trzciance wystąpi Magdalena Kumorek & Tubis Trio z programem "Komeda. Perspektywa Nova".

"Komeda. Perspektywa Nova" to muzyczny mariaż zespołu Tubis Trio i aktorki-wokalistki Magdaleny Kumorek.

Żeński pierwiastek tego związku w osobie Magdaleny Kumorek - szerszej publiczności znanej z filmów „Poranek kojota”, „Układ zamknięty” czy serialu „Przepis na życie” - wnosi wrażliwość na synergię słowa i melodii w piosence. Wokalny warsztat aktorki, laureatki kilku konkursów i festiwali piosenki aktorskiej, oparty jest o jej wieloletnią pracę na muzycznej scenie. Jednym z jej ważnych etapów była autorska płyta „Śmiercie” z muzyką skomponowaną przez wokalistkę do słów wspaniałego polskiego poety - Bolesława Leśmiana.

Męski element tego mariażu - Tubis Trio - to jeden z najbardziej oryginalnych, prężnie rozwijających się w ostatnich latach zespołów jazzowych. Ich kompozycje z płyty „The Truth”, czy ostatniej „Flashback”, docenia wielu recenzentów. Podkreślają oni, że twórczość Tubis Trio „ocieka wręcz radością gry, feerią melodyjnych, niezwykle chwytliwych fraz, oferując słuchaczom zaraźliwie pogodne dźwięki, bez uszczerbku dla muzycznej inteligencji samych utworów” (Geno Thackara, „All About Jazz”). Tubis Trio, czyli Maciej Tubis, Paweł Puszczało i Przemek Pacan to radość, przebojowość, wirtuozeria gry i niepowtarzalny sound.

Rzec by zatem można, że „Komeda. Perspektywa Nova” to muzyczna poślubna podróż, wspólne poszukiwanie nowej wersji popularnych i lubianych piosenek Krzysztofa Komedy. Niepowtarzalne „Tubisowe” radosne brzmienie, duża doza zabawy formą i melodią Komedowych piosenek, a także świetne teksty autorstwa Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Magdaleny Kumorek, to ciekawa, niebanalna propozycja rzucająca nowe światło na twórczość Komedy w 50. rocznicę jego śmierci.

Bilety do nabycia w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury BPiCK w cenie 25 zł i 20 zł (z Trzcianecką Kartą Seniora).

(fct)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%