Zamknij
REKLAMA

"70 lat młodości" - urodzinowy koncert Andre Rieu

09:33, 25.01.2020 | fct
Skomentuj
REKLAMA

"70 lat młodości" - to urodzinowy koncert Andre Rieu, który 27 stycznia obejrzeć będzie można w kinie "Światowid" w Czarnkowie.

André Léon Marie Nicolas Rieu (ur. 1949 w Maastricht) to holenderski skrzypek, kompozytor i dyrygent, założyciel działającej od 1987 roku Orkiestry Johanna Straussa. Artysta podziela opinię, iż muzyka Johanna Straussa była ówczesną muzyką rozrywkową i teraz powinna być traktowana podobnie. Chociaż przeważającą część jego repertuaru stanowi muzyka poważna, sposób jej wykonania jest daleki od przyjętych zwyczajów. W czasie koncertów i na płytach, na przemian z dziełami Straussów i im współczesnych, wykonywane są utwory ludowe z różnych krajów, muzyka filmowa oraz utwory powstałe jako składanka kilkunastosekundowych fragmentów kilku utworów.

W czasie występów André Rieu zmienia się z dyrygenta w solistę i odwrotnie. Zdarzało się, że muzyce orkiestry towarzyszyło uderzanie młotem kowalskim w kowadło i wystrzały rewolwerowe. Publiczność bywa zachęcana do wspólnego śpiewania partii operetkowych lub tańca.

Bilety 30 zł.

(fct)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%