Seminarium zorganizowano Zespole Szkół Leśnych w Goraju, reprezentowanym przez dyrektora Alberta Tabakę. Inicjatorem przedsięwzięcia, moderatorem i prelegentem był dr hab. Arkadiusz Słabig (profesor Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku i nauczyciel w ZSL w Goraju). Kolejnymi prelegentami byli : Karolina Rążewska-Golik i Romka Bartkowiak (kierownik i kustosz Muzeum Ziemi Czarnkowskiej), Andrzej Poniatowski (wicedyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Faustyny w Trzciance), dr Robert Zimny (dyrektor Szkoły Podstawowej w Jędrzejewie) i Jacek Dereżyński (działacz społeczny z gminy Ryczywół), i Marzena Teterus (doradca metodyczny w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile i nauczyciel w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Krzyżu). Bohaterami naszej opowieści byli: Niemcy, Żydzi, Tatarzy, Białorusini, Ukraińcy i Łemkowie, których los związał z Czarnkowem, Ryczywołem, Trzcianką i licznymi mniejszymi miejscowościami. Głos zabrał także Piotr Szlanga prezentujący jedną z najnowszych publikacji dotyczących Czarnkowa.
Prelekcje dotyczyły wielokulturowości regionów Czarnkowa, Trzcianki i Ryczywołu, a także wydarzeń związanych z osadnictwem na ziemiach nadnoteckich.
Na seminarium Miasto Czarnków reprezentował burmistrz Jacek Klimaszewski.
Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat lokalnego dziedzictwa.
[BANER]0[/BANER]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz