Zamknij
REKLAMA

Przystanek: Trzcianka - spotkanie z Jurkiem Owsiakiem

09.50, 03.08.2022 UM Trzcianka
Skomentuj
REKLAMA

30 lipca br. przy rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał miejsce happening, w którym prócz mieszkańców Trzcianki wziął udział Jurek Owsiak.

30 lat temu pojawił się "Pan z ideą", z ideą pomagania tym najbardziej potrzebującym. Festiwal muzyczny Jarocin ’92 i hasło: "Tam gdzie jest przyjaźń, miłość i muzyka - tam ludzi łatwo zjednoczyć ku dobremu". I tak się też stało, to był początek, tak powstała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą każdy z nas bardzo dobrze zna.

Po 30 latach od jej utworzenia, właśnie w drodze na kolejną edycję Pol’and’Rock festiwal, do Trzcianki przyjechał Jurek Owsiak - założyciel, prowadzący, inicjator, społecznik, po prostu człowiek-orkiestra.

Jurek Owsiak przyjechał, by wspólnie odsłonić namalowane serce na rondzie imienia WOŚP, którego autorem jest Janusz Kufel. Były pamiątkowe zdjęcia, kilka słów ze sztabu WOŚP Trzcianka oraz zastępcy burmistrza Witolda Putyrskiego, a cały happening poprowadził Marek Joachimiak.

Wydarzeniu towarzyszyły występy zespołu specjalnie skrojonego na tę okazję. Utwory "Wtorek" i "Sam na sam" wykonali trzcianeccy muzycy: Piotr Gmur (Zmaza), Sylwester Szade (Zmaza) i Krzysztof Zacharski (Kwatera C2).

Największe poruszenie jednak wywarły hasła Jurka Owsiaka: "No War", "Troszczmy się o nasz piękny kraj" i "Pomaganie jest ponad podziałami", które trafiły do serc mieszkańców Trzcianki.

(UM Trzcianka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%