Wczoraj miał miejsce odbiór przebudowy bieżni lekkoatletycznej stadionu sportowego przy ulicy Piotra Skargi w Trzciance.
Protokół końcowy odbioru robót oficjalnie został podpisany przez wykonawcę Piotra Żbikowskiego, kierownika budowy Adama Sieniawskiego, inspektora nadzoru Krzysztofa Pisarka oraz przedstawicieli ze strony zamawiającego z zastępcą burmistrza Trzcianki Witoldem Putyrskim na czele.
Przebudowa obejmowała wykonanie bieżni okrężnej 400 m 4-torowej z rowem z wodą, z bieżnią prostą 6-torową o długości 130 m; rzutni: do pchnięcia kulą, młotem oraz oszczepem; skoczni do skoku w dal i trójskoku; instalacji teletechnicznych; zagospodarowania terenu stadionu.
Zadanie zrealizowała firma Matejko Development sp. z o.o. z miejscowości Czapury.

Inwestycja dofinansowana została z dwóch źródeł: ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska - Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej edycja 2022 w kwocie 2.915.100 zł oraz z budżetu województwa wielkopolskiego w kwocie 1.000.000 zł.
Całkowita wartość zadania wyniosła 5.830.200 zł.
Od 16 listopada br. bieżna zostanie udostępniona dla biegaczy.
Tego dnia chętni, chcący przebiec pierwszy kilometr po nowej bieżni, wystartują o godzinie 17:00.
Krzyż Wielkopolski: burmistrz Marta Kubiak zostaje
Porażka platfusów
❤️
09:23, 2026-06-01
Radni z Krzyża: zarzuty burmistrz Kubiak są kłamliwe
A pamiętacie, jak jako pisiorówka pisała o ruskich onucach? A potem prezes ją olał ciepłym moczem.
Martusia
08:26, 2026-04-11
Burmistrz utraciła zaufanie. Wiceburmistrz odwołana
No cóż Pani Moniko, majonez to majonez, wszystko jedno jaki. Pamięta Pani? Bo to są Pani słowa. Ja pamiętam i nie zapomnę, ale kto by pomyślał, że to co paręnaście lat temu wysłała Pani w eter, wróci do Pani jeszcze za tego żywota.
Lgd
09:08, 2026-03-02
Paweł Ziopaja do burmistrz Kubiak: Pani jest kłamczuchą
Coraz większe jaja 😮
WW
18:12, 2026-03-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktyct.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz