Zamknij
REKLAMA

Mały Wieleń ma piękną Mediatekę, duża Piła - wielki trawnik

10.05, 06.11.2022 Mariusz Szalbierz Aktualizacja: 10.07, 06.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W 5,5-tysięcznym Wieleniu oddano do użytku Mediatekę. Adaptacja na ten cel znajdującej się w ruinie obory w dawnym zespole dworsko-folwarcznym trwała dwa lata.

W gustownych wnętrzach jest m.in. nowoczesne kino na 125 miejsc, centrum współpracy międzypokoleniowej z zapleczem kuchennym, pracownia nowoczesnych technologii, centrum wspierania rodziny z gabinetem psychologa, biblioteka i kawiarenka "Pod Klonami".

Mediateka to jeden z czterech głównych elementów ambitnego projektu pn. "Rewitalizacja Wielenia szansą rozwoju Gminy". Oprócz niej - też w ciągu tylko ostatnich dwóch lat - powstały jeszcze inwestycje Bulwary Nadnoteckie, Nowe Miasto na nowo i Przystanek Edukacja. Wszystko razem za prawie 26 milionów złotych, w tym 16,5 milionów złotych unijnego dofinansowania.

W ponad 70-tysięcznej Pile pod koniec 2014 roku rozstrzygnięto konkurs na koncepcję zagospodarowania placu Zwycięstwa. Nagrodzono finansowo zwycięzcę, opublikowano wizualizacje przyszłej Mediateki.

I na tym koniec. Od ośmiu lat - ani kroku dalej.

W małym Wieleniu nie gadali, tylko zabrali się do roboty i dziś mają piękną Mediatekę.

Duża Piła w centrum miasta wciąż ma trawnik, nad którym podnoszą nogę psy.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(Mariusz Szalbierz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%