Zamknij
REKLAMA

Marianowo i Herburtowo mają wspólną salę wiejską

16.28, 16.01.2023 Radosław Janecki, kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego UM Wieleń Aktualizacja: 16.32, 16.01.2023
Skomentuj fot. UM Wieleń
REKLAMA

W grudniu zakończono prace związane z budową wspólnej sali wiejskiej dla sołectw Marianowo i Herburtowo.

W ramach inwestycji wybudowano parterowy obiekt wraz z antresolą. Na parterze usytuowano główne pomieszczenie sali, sanitariaty, zaplecze gospodarcze, kotłownię oraz zadaszony taras.

Antresola stanowi pomieszczenie świetlicy środowiskowej. Łącznie powierzchnia sali wraz z antresolą to blisko 280 metrów kwadratowych. Cały obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Obok budynku sali wybudowano zadaszoną scenę, a teren działki wyrównano, wyprofilowano i zagospodarowano poprzez wykonanie chodników oraz miejsc parkingowych. Zamontowane zostało także oświetlenie zewnętrzne. Architektura obiektu nawiązuje do tradycyjnej zabudowy wsi Marianowa i Herburtowa, która charakteryzuje się występowaniem budynków ceglanych o dwuspadowych dachach.

Trwa procedura związana z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie dla obiektu, który już w najbliższym czasie służyć ma społeczności sąsiadujących ze sobą sołectw Marianowo i Herburtowo.

W ramach uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie obiekt zgłoszony zostanie do odbioru przez jednostki: Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Czarnkowie. Po uzyskaniu stosownych uzgodnień wniosek o pozwolenia na użytkowanie skierowany zostanie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Czarnkowie.

Obiekt powstał w latach 2021-2022 na bazie dokumentacji technicznej z 2016 roku w ramach projektu dofinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1.500.160,82 zł. Pozostałe środki w wysokości 444.306,34 zł pochodziły z budżetu Gminy Wieleń.

Całość zadania kosztowała 1.944.467,16 zł.

(Radosław Janecki, kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego UM Wieleń)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%