Zamknij
REKLAMA

Zakończono przebudowę dróg w Wieleniu

11.51, 18.01.2023 Radosław Janecki, kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego UM Wieleń Aktualizacja: 11.53, 18.01.2023
Skomentuj fot. UM Wieleń
REKLAMA

Zakończono roboty budowlane związane z przebudową dróg w obrębie osiedla pomiędzy ulicą Drawską i osiedlem Przytorze w Wieleniu.

W ramach zadania wykonano nawierzchnie utwardzone z kostki betonowej dróg i chodników. Łącznie wybudowano 1,269 km dróg oraz 2,433 km chodników. Prace prowadzono w obrębie ulic: Bukowej, Jarzębinowej, Akacjowej, Topolowej i Jesionowej oraz na odcinku ul. Przemysłowej - na jednym z włączeń wybudowanego układu drogowego do drogi wojewódzkiej. Wybudowano także odcinek ciągu pieszo- jezdnego łączącego ulicę Bukową i Akacjową.

Średnia szerokość wybudowanych dróg to 6,0 i 5,5 m, chodników 2,0 m. Dodatkowo wykonano zabezpieczenia skarp płytami ażurowymi oraz wprowadzono odwodnienia liniowe. Powierzchnie nieutwardzone pomiędzy wykonanymi chodnikami i granicami działek prywatnych zostaną zagospodarowane przez gminę za pośrednictwem Centrum Integracji Społecznej "Arka" w Wieleniu. W przypadku wyrażenia chęci zagospodarowania tych powierzchni przez właścicieli poszczególnych posesji przyległych do ulicy należy wcześniej to uzgodnić z Urzędem Miejskim w Wieleniu.

Z uwagi na warunki atmosferyczne malowanie oznakowania poziomego w postaci przejść dla pieszych zostanie wykonane do końca kwietnia 2023r. Oświetlenie wykonanych przejść zostanie uruchomione z chwilą założenia licznika energii przez operatora sieci energetycznej.

Koszt zadania to 3.218.148,90 zł, w tym dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 1.378.582,53 zł.

Prace realizowano w latach 2021-2022 na bazie opracowanej w latach poprzednich dokumentacji projektowej.

Wykonawcą robót była firma Viabud Sp. z o.o. Sp. K. z Walkowic, a nadzór inwestorski pełniła firma Adbor z Krzyża Wielkopolskiego.

(Radosław Janecki, kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego UM Wieleń)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%