Zamknij

Najważniejsze informacje na temat aut Mercedes klasy B

14:06, 25.03.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:09, 25.03.2021
Skomentuj Źródło: pexels.com Źródło: pexels.com

Chociaż historia klasy B marki Mercedes-Benz nie jest długa (pierwsze takie pojazdy pojawiły się na rynku w 2004 roku), to dla wielu kierowców są to najlepsze auta w tej kategorii. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat Mercedes B i przekonaj się, czy jest to auto dla ciebie.
 

  1. Historia Mercedes-Benz klasy B
  2. Dane techniczne samochodu Marcedes B
  3. Czy warto kupić Mercedesa B klasy?
  4. Opinie kierowców, którzy jeździli Mercedesami

Dzięki temu łatwiej ci będzie podjąć decyzję o ewentualnym zakupie Mercedesa. Dowiesz się również jakie kluczowe zmiany wprowadził producent na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.


Historia Mercedes-Benz klasy B

Niemiecki producent samochodów nazwał to auto Compact Sport Tourer, co można przetłumaczyć jako kompaktowy minivan. Klasa B znajduje się pomiędzy klasą K (składają się na nią minivany Mercedes) a klasą C (jest to niższa klasa średnia). Pierwszy Mercedes-Benz klasy B trafił do sprzedaży w 2004 roku jako następca modelu Vaneo. Samochody mają napęd na przód oraz specjalnie zaprojektowaną podwójną podłogę. Dzięki temu można było zmieścić skrzynię przekładniową.

Auto w początkowej formie produkowane było przez cztery lata, aż do momentu, w którym Mercedes podjął decyzję o przeprowadzeniu faceliftingu. To właśnie wtedy samochody zyskały nową atrapę chłodnicy i zmieniony zderzak. Kilka lat później zdecydowano, że Mercedesy tej klasy powinny być dłuższe. Dzięki temu samochody zyskały wysuniętą maskę. Nowe zmiany nie ograniczały się wyłącznie do wyglądu, dzięki czemu kierowcy mogli cieszyć się większym bezpieczeństwem podczas jazdy (producent dodał system, który ostrzegał przed kolizją).


Dane techniczne samochodu Marcedes B

W zależności od rocznika, dokładne dane techniczne klasy B samochodów Mercedes mogą się nieco różnić. W przypadku układu napędowego rozbieżność w momencie obrotowym wynosi od 140 do 350 Nm. Jeżeli natomiast chodzi o pojemność bagażnika, to wynosi ona od niewiele ponad 1000 litrów do ponad 1500. Samochody produkowane są z nadwoziem hatchback, a oprócz wspomnianego modelu z przednim napędem dostępne są również Mercedesy z napędem na cztery koła. Firma oferuje pojazdy z dwoma rodzajami silników: benzynowymi oraz wysokoprężnymi.


Czy warto kupić Mercedesa B klasy?

Przed podjęciem decyzji o zakupie takiego auta warto sprawdzić przykładowe koszty utrzymania. Niestety, wielu kierowców popełnia błąd i skupia się wyłącznie na wyglądzie oraz osiągach samochodów. To natomiast może przełożyć się na nietrafiony zakup, szczególnie że auta z kategorii Mercedes B klasa, uważane są za drogie w utrzymaniu. Wynika to przede wszystkim z nietypowej konstrukcji (umiejscowienia układu napędowego i silnika), która utrudnia ewentualne naprawy. Kierowcy, którzy planują zakup samochodu z automatyczną skrzynią biegów, powinni natomiast upewnić się, że wybrany przez nich egzemplarz nie ma problemów z CVT. Dla doświadczonych kierowców duże znaczenie może mieć również to, że Mercedes B ma sztywno zestrojone podwozie. Jeżeli więc zależy ci na aucie, które będzie tanie w utrzymaniu i naprawach, zakup Mercedesa może nie być najlepszym wyborem. Z drugiej strony na taki pojazd decydują się przede wszystkim kierowcy, którzy cenią sobie komfort. Pod tym względem klasa B sprawdza się idealnie.


Opinie kierowców, którzy jeździli Mercedesami

Potwierdzają to pozytywne opinie wielu kierowców, którzy chwalą wspomniany model między innymi za wysoką jakość wykonania, bogate wyposażenie oraz dużą pojemność bagażnika. Samochód uważany jest za bezpieczny również z tego względu, że kierowca ma zapewnioną bardzo dobrą widoczność podczas prowadzenia pojazdu.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


reo
0%