Zamknij
REKLAMA

Inauguracja roku kulturalnego w MCK

09:09, 13.10.2021 | MCK Czarnków
Skomentuj fot. MCK Czarnków
REKLAMA

W Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie odbyła się inauguracja roku kulturalnego 2021/2022. Minione dokonania oraz plany na przyszłość rysował dyrektor Jan Pertek. Uroczystość, zakończona poczęstunkiem w sali towarzyskiej, zgromadziła miłośników kultury i wiele osób wspomagających oraz korzystających z oferty placówki. Podsumowanie uświetnił pełen humoru koncert Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele.

Zapraszając na wydarzenie dyrektor Jana Pertek wspomniał trudny dla kultury czas pandemii. Miniony rok był pełen perturbacji, zmian oraz odwołań zapowiedzianych imprez. Jak usłyszeliśmy ze sceny, "Świrus" oznaczony numerem 19 okazał się bolesny nie tylko dla codzienności, medycyny i gospodarki. Ucierpiała kultura, która szczególnie nie znosi pustki i samotności. Pomimo wielu kłopotów udało się zorganizować możliwie bogaty i różnorodny program dla mieszkańców Czarnkowa i okolic.

Były także chwile smutku. Z bólem, w listopadzie ubiegłego roku, pożegnaliśmy Michała Górznego. Był niestrudzonym instruktorem muzycznym, pedagogiem i dyrygentem Męskiego Chóru Harmoniia. Zabrała go niespodziewanie pandemia w momencie, kiedy był pełen twórczej energii oraz muzycznego entuzjazmu. Jednym z jego ostatnich pomysłów był zakup profesjonalnego fortepianu dla Miejskiego Centrum Kultury. Zrealizowano to życzenie na krótko przed jego śmiercią. Nabyty instrument, nazwany "Fortepianem Michała", służy muzykalnej młodzieży, a także profesjonalistom. Niedawno jego dźwięk chwalił Włodzimierz Korcz przed występem z Alicją Majewską. Miniony sezon w naszej kulturze był trudny, wraz z Michałem w ostatnim okresie odeszło dziesięciu chórzystów. To duża strata. Zapewne wszyscy zasilili godnie muzyczne zespoły w innym, być może lepszym świecie. W świecie doczesnym pozostała natomiast kierowniczka życia kulturalnego MCK Janka Lipska. Jej przejście na emeryturę miejscowy tygodnik odnotował ze szczególną atencją, odnotowując wręczenie nagrody w postaci "Oskara" za kulturę.

(MCK Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%