Zamknij
REKLAMA

Ruszyli się z Krzyża do Rzeczyna

13:17, 01.10.2019 | M-GOK Krzyż Wlkp.
Skomentuj
fot. MGOK Krzyż
REKLAMA

W ostatnią sobotę września odbyła się kolejna edycja imprezy rekreacyjno-sportowej pn. "Rusz się człowieku!". Jest to cykliczne wydarzenie, które od kilku lat integruje aktywnych mieszkańców Krzyża i okolic.

Tym razem impreza została zorganizowana przy współpracy M-GOK i Nadleśnictwa Krzyż. Przy rejestracji na terenie siedziby Nadleśnictwa Krzyż, każdy uczestnik rajdu otrzymał ekologiczną torbę na zakupy i bon żywnościowy.

W ten ciepły i słoneczny dzień rekordowa liczba uczestników (113) ruszyła na szlak do leśnictwa Rzeczyn, gdzie czekał na nich poczęstunek przy ognisku. Grupa rowerzystów pod kierunkiem Sandisa Rositza oraz pracownika Nadleśnictwa Krzyż leśniczego Krzysztofa Lali szybko pokonała trasę leśnymi ścieżkami, aby dotrzeć na miejsce i wziąć udział w quizie z nagrodami. Piękne plecaki ufundowane przez Thule Group z Huty Szklanej oraz termosy i gadżety od Nadleśnictwa Krzyż znalazły swoich właścicieli.

Na najmłodszych uczestników rajdu też czekały niespodzianki! Oprócz pluszowego liska, który trafił do każdego małego rowerzysty, dzieci ucieszyły deskorolka od Ewy Koźlarek i hulajnoga od Sandisa Rositza. Resztę upominków ufundowali Elżbieta Kubiś oraz firma Motokar, za co serdecznie dziękujemy.

Dla szukających mocniejszych wrażeń odbyły się warsztaty SYSTEMY, prowadzone przez Wielkopolską Akademię Sztuk Walki. Panowie pokazali sztukę samoobrony i reagowania w kryzysowych sytuacjach, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Oprócz aktywności dzieci mogły pomalować sobie buźki w zwierzęce motywy.

Impreza miała również aspekt edukacyjny. Na terenie leśnictwa znajduje się ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, która uczy najmłodszych rozpoznawać różne gatunki drzew i krzewów. Dzieci jak i trochę starsi mogli również cieszyć się urokami tego pięknego miejsca odpoczywając na leżaku w cieniu drzew, wśród których dwa dęby szypułkowe są pomnikami przyrody.

Wielkie podziękowania należą się pracownikom Nadleśnictwa Krzyż - z Pauliną Pankowską-Niezborałą na czele - zaangażowanym w tę imprezę. Wielkie wsparcie okazało również Polskie Towarzystwo Leśne oddział Nadnotecki, wspierając finansowo inicjatywę propagowania aktywnego stylu życia.

Cieszymy się, że nasza impreza z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem i liczymy na dalszą współpracę. Do zobaczenia w maju!

(M-GOK Krzyż Wlkp.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA