Zamknij
REKLAMA

Bluesowa noc w Mayovce. Będzie się działo!

20:02, 16.04.2022 | fp
Skomentuj
REKLAMA

26 kwietnia o godzinie 20:00 Mayovka w Straduniu zaprasza na koncert formacji Jan Błędowski & Joey Tenuto (USA) z udziałem The Blair Witch Blues Project Cologne.

Zamieszkały na stałe w Niemczech Jan Błędowski to jeden z czołowych skrzypków europejskich. W 1972 roku był współzałożycielem śląskiego zespołu Krzak", potem jednego z najważniejszych zespołów Muzyki Młodej Generacji. Oprócz sukcesów z grupą Krzak nagrywał i koncertował m.in. z Niemenem, SBB, Shakin 'Dudi, Laboratorium, Republiką, Nocną Zmianą Bluesa. Jest laureatem nagrody Fryderyki.

Joey Tenuto to gitarzysta i wokalista z Florydy. Już w wieku 3 lat grał już na scenie z ojcem w jego Joe Tenuto Band. Grał z wieloma znakomitościami, np. "Doc Allisonem" - członkiem zespołu Jamesa Browna, czy z basistą zespołu Muddy'ego Watersa Johnem Sauterem. Wiosną 2017 rozpoczął współpracę z Janem Błędowskim.

The Blair Witch Blues Project Cologne (w skrócie: The BW Project) tworzą mieszkający w Niemczech polscy muzycy, wywodzący się z popularnych polskich zespołów, takich jak Krzak czy Schau Pau Acoustic Blues. Zespół prezentuje fascynującą mieszankę bluesa, boogie, funku i jazzu. Ich mistrzowskie improwizacje zniewalają dynamiką, interakcją i kompleksowością muzycznej gamy.

The BW Project, oprócz Jana Błędowskiego, tworzą: Arek Błeszyński - gitara, harmonijka, śpiew; Vadim Caron - perkusja; Jacek Moczulski - gitara basowa.

Bilety: 40 zł przedsprzedaż, 60 zł od dnia 5.04.2022. Rezerwacje SMS +48 608 297 629 (imię i nazwisko, data/nazwa wydarzenia, liczba biletów). Zarezerwowane bilety będą do odbioru i zapłaty przed wejściem na wydarzenie, na podstawie SMS potwierdzającego rezerwację.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%