Zamknij
REKLAMA

Odbyła się XXV sesja Rady Miejskiej Trzcianki

08:13, 14.09.2020 | MiG Trzcianka
Skomentuj fot. MiG Trzcianka
REKLAMA

Na ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej Trzcianki do grona radnych dołączył Jan Czarnecki, który zastąpił Mariusza Łuczaka.

Tematem otwierającym czwartkowe posiedzenie była prezentacja uruchomienia w Trzciance Centrum Usług Społecznych i Centrum Integracji Społecznej, którą przedstawił burmistrz Krzysztof W. Jaworski. Następnie na wniosek radnego Edwarda Joachimiaka włodarz złożył informacje w sprawie naboru na stanowisko członka Zarządu Spółki ZIK w Trzciance Marka Kupsia.

W projekcie zmian do uchwały budżetowej na 2020 rok radni opozycji nie zaakceptowali trzech propozycji burmistrza dotyczących wprowadzenia wydatków inwestycyjnych: w kwocie 120.000 zł na budowę chodnika i parkingu na ul. Broniewskiego przy bloku nr 22, 25.000 zł na projekty techniczne obiektów turystycznych dotyczących budowy Mariny w Radolinie oraz 40.000 zł na wkład własny na zakup łodzi motorowej z silnikiem i podstawowym osprzętem ratowniczym oraz przyczepą. Ostatecznie zmiany autopoprawką wprowadził burmistrz i uchwała została przez radnych przyjęta.

Bez większych uwag przyjęto projekty uchwał dotyczące maksymalnej wysokości wynagrodzenia opiekuna dziennego, średniej ceny paliwa w gminie Trzcianka na rok szkolny 2020/21, zbycia nieruchomości rolnej o powierzchni 1,1611 ha w Trzciance przy ul. K. Przerwy-Tetmajera, zmian do uchwały w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2020 rok i utworzenia Oddziału Żłobkowego w Gminnym Przedszkolu nr 4 w Trzciance.

Projekt dotyczący zmiany uchwały w sprawie publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych gminy Trzcianka odnoszący się do utworzenia w Szkole Podstawowej w Białej dwóch oddziałów przedszkolnych oraz zmiany siedziby Gminnego Przedszkola w Siedlisku, który wcześniej zaopiniowany został pozytywnie przez Wojewódzkiego Kuratora Oświaty, nie został poparty przez trzcianeckich radnych i głosami opozycji nie został przyjęty.

Na trwającej do późnych godzin wieczornych sesji radni zdecydowali również o aktualizacji „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla gminy Trzcianka”, zmianie w statucie Gminy Trzcianka, przyjęciu planu pracy komisji stałych Rady Miejskiej na II półrocze 2020, czy uchyleniu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru farmy wiatrowej w rejonie wsi Siedlisko.

(MiG Trzcianka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA