Zamknij
REKLAMA

Kolejne dofinansowanie na poprawę stanu dróg w Gminie Wieleń

13:44, 22.04.2021 | Radosław Janecki, referat techniczno-inwestycyjny UM w Wieleniu
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłym roku na terenie gminy Wieleń zrealizowano dwa zadania drogowe dofinansowane w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych. Pierwsze dotyczyło przebudowy drogi Hamrzysko-Krucz, a drugie przebudowy odcinka ulic Storczykowa i Fiołkowa w Wieleniu.

W kolejnym naborze wniosków prowadzonym jesienią 2020 roku Gmina Wieleń złożyła wniosek o dofinansowanie na przebudowę ulic w obrębie osiedla pomiędzy ulicą Drawską i os. Przytorze w Wieleniu, w tym ulice: Akacjowa, Bukowa, Jarzębinowa, Jesionowa, Topolowa wraz z włączeniami do drogi wojewódzkiej w ciągu ulicy Drawskiej. Wniosek pozytywnie przeszedł ocenę formalną oraz merytoryczną. 21 kwietnia 2021 roku na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu opublikowano ostateczne wyniki naboru. Wniosek zgłoszony przez Gminę Wieleń znalazł się na liście projektów, które uzyskały dofinansowanie. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa dofinansowania pomiędzy Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu i Gminą Wieleń.

W ramach zadania planowane jest wykonanie nawierzchni utwardzonej z kostki betonowej polbruk w obrębie ulic: Akacjowej, Bukowej, Jarzębinowej, Jesionowej, Topolowej, łącznika pomiędzy ulicą Akacjową i Bukową, dwa włączenia do drogi wojewódzkiej (w ciągu ul. Akacjowej i ul. Przemysłowej). Wybudowane zostaną obustronne chodniki, wjazdy na posesje w granicach pasa drogowego, przejścia dla pieszych wraz z ich doświetleniem oraz wprowadzeniem oznakowania. Wody opadowe zostaną odprowadzone do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej. Łącznie wykonany zostanie odcinek drogowy o długości 1,269 km.

Szacunkowy koszt realizacji projektu określony w lipcu 2020 roku wynosił 3,2 mln zł, w tym pozyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości: 1.576.565,65 zł, co stanowi 50% kosztów kwalifikowalnych projektu. Z uwagi na konieczność zaktualizowania kosztorysów inwestorskich przed wszczęciem postępowania przetargowego oraz uwzględnienia dodatkowego zakresu prac w związku z wymogami ustawy o dostępności szacuje się, że koszt zadania będzie oscylował w granicach ok. 3,5 mln zł.

Prace budowlane związane z realizacją zadania będą wykonywane w latach 2021-2022. Ostateczny koszt zostanie określony w drodze postępowania przetargowego.

(Radosław Janecki, referat techniczno-inwestycyjny UM w Wieleniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%