Zamknij
REKLAMA

Przy ulicy Kasprzaka w Wieleniu powstaje parking

16:53, 10.05.2021 | Radosław Janecki, kierownik referatu techniczno-inwestycyjnego UM Wieleń
Skomentuj fot. UM Wieleń
REKLAMA

Trwają prace budowlane związane z budową parkingu przy ulicy Kasprzaka w Wieleniu. Nawierzchnię z kostki betonowej polbruk wykonano już w obrębie głównej płyty parkingu. Obecnie prace realizowane są w obrębie drogi łączącej ulicę Kasprzaka z Wybickiego, przy części której również zlokalizowane zostaną miejsca parkingowe.

W ramach prac budowlanych wykonywane jest także odwodnienie terenu utwardzonego poprzez podłączenie do sieci kanalizacji deszczowej. W obrębie placu zamontowane zostaną trzy słupy oświetleniowe z pięcioma oprawami. Łącznie powstanie około 30 miejsc parkingowych. Nowy układ komunikacyjny zostanie wyposażony w oznakowanie zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Teren, na którym powstaje parking, stanowił do tej pory plac o nawierzchni gruntowej, nie zadrzewiony teren, zwyczajowo wykorzystywany jako miejsce do parkowania. W trakcie prac nie dokonywany wycinki drzew.

Inwestycja, zgodnie z przeprowadzonym postępowaniem przetargowym, rozliczana będzie na bazie kosztorysu powykonawczego, wg rzeczywistej ilości zrealizowanych robót. Zadanie finansowane jest w całości ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Umowny termin zakończenia prac to: 31 sierpnia 2021 roku.

Przepraszamy mieszkańców, właścicieli zakładów oraz punktów handlowych oraz gości za utrudnienia drogowe występujące w tym miejscu w trakcie realizacji inwestycji.

(Radosław Janecki, kierownik referatu techniczno-inwestycyjnego UM Wieleń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%