Zamknij
REKLAMA

Przystanek Edukacja w Wieleniu w trakcie robót

13:39, 08.09.2021 | Hanna Forbrich, Ref. Organizacyjny UM Wieleń, st. ds. współpracy ze społeczeństwem
Skomentuj fot. UM Wieleń
REKLAMA

Na mocy podpisanej umowy z wykonawcą robót realizowane są roboty budowlane przy obiekcie "Przystanek Edukacja". Zadanie stanowi jeden z modułów projektu pn. "Rewitalizacja Wielenia szansą rozwoju Gminy", który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9: Infrastruktura dla kapitału ludzkiego; Działanie 9.2. Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych; Poddziałanie 9.2.1. Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych.

W ramach inwestycji w miejscu przystanku autobusowego zostanie zagospodarowana przestrzeń publiczna pomiędzy ulicami Kościuszki, Wybickiego i Sienkiewicza. Od strony ulicy Kościuszki wybudowane zostaną arkady stanowiące odwzorowanie elewacji budynku sąsiadującego, posadowionego na narożniku ulicy Kościuszki i Wybickiego, które wypełnia i oddziela przestrzeń od strony ruchliwej drogi wojewódzkiej. Przy arkadach zostanie zlokalizowany budynek kawiarenki wraz z punktem "Przedsiębiorczy Wieleń". Obiekt będzie prowadzony przez podmiot ekonomii społecznej. Zadaszenie kawiarenki stanowić będzie tzw. zielony dach. Na pokrycie części zapotrzebowania energetycznego obiektu zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Za budynkiem kawiarenki wykonana zostanie przestrzeń w postaci wielofunkcyjnego placu. Znajdą się tam trybuny, ściana pełniąca funkcję tablicy ogłoszeń oraz ekranu projekcyjnego letniego kina. Wprowadzone zostaną nawierzchnie z desek kompozytowych oraz naturalne nawierzchnie z mieszanki żwirowej.

W centralnym miejscu placu posadzone zostanie drzewo - platan. Od strony ulicy Sienkiewicza zapewniono  dojazd do posesji zlokalizowanych w obrębie placu. Wprowadzony zostanie także element symboliki Miasta i Gminy Wieleń - rzeźba "Skrzydła" oraz elementy przeszkodowe-skateboardowe.

Zakończenie prac zaplanowano na koniec kwietnia 2022 roku.  Umowny koszt realizacji "Przystanku Edukacja" to 2.430.000 zł.

(Hanna Forbrich, Ref. Organizacyjny UM Wieleń, st. ds. współpracy ze społeczeństwem)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%