Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy sołectw i osiedli złożyli swoje propozycje do budżetu 2022

14:03, 05.10.2021 | Hanna Forbrich, Ref. Organizacyjny UM Wieleń, st. ds. współpracy ze społeczeństwem
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy 19 wsi sołeckich w gminie Wieleń i 3 osiedli w Wieleniu złożyli swoje propozycje do konstruowanego budżetu na rok 2022.

30 września zakończył się termin składania wniosków do przyszłorocznego budżetu gminy Wieleń, wyodrębnionego dla sołectw i osiedli jako fundusz sołecki. Propozycje zgłoszone przez mieszkańców uczestniczących w zebraniach zostaną ujęte w funduszu w wysokości środków pozostających do dyspozycji każdego z sołectw i osiedli. Dodatkowe wnioski składane podczas zebrań w miarę posiadanych środków będą wprowadzane do realizacji i ujmowane w budżecie gminy lub przekazywane jednostkom odpowiedzialnym za ich wdrożenie.

Zadania inwestycyjne, tzw. kontynuowane z lat poprzednich, znajdą swoje odzwierciedlenie w planach długofalowych gminy oraz w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gminy Wieleń, mowa tu m.in. o zadaniu związanym z budową wspólnej sali wiejskiej dla sołectw Marianowo i Herburtowo, które zostało dofinansowane kwotą 800 tys. zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kontynuowane będą również zadania związane z wodociągowaniem terenów gminy, w tym sieć wodociągowa na al. Zamkowej i ul. Pilskiej w Wieleniu, druga część sieci wodociągowej na osiedlu Międzylesie w Wieleniu, przyłącze w Nowych Dworach, czy też pierwszy etap prac wodociągowych w obrębie Gulcz-Wybudowanie. Zadanie to również jest finansowane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych a kwota na jego sfinansowanie to prawie 1,8 mln zł.

Na przełomie sierpnia i września przedstawiciele samorządu gminy Wieleń uczestniczyli w kilku zebraniach osiedlowych i sołeckich. Omawiane były przede wszystkim sprawy nurtujące mieszkańców. Rozmawiano o planach inwestycyjnych, remontowych na poszczególnych osiedlach i sołectwach. Dyskutowano o bieżących potrzebach, przy czym dużo uwagi poświęcono na wiodący o tej porze roku temat - drogi o nawierzchni gruntowej, których nie brakuje na terenie całej gminy. Poruszano także kwestie związane z wprowadzeniem dodatkowych lamp oświetlenia drogowego, gazyfikacji miasta, zagospodarowania terenów zielonych, wprowadzenia urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Spotkania były okazją do przekazania informacji o wydarzeniach kulturalnych, integracyjnych i środowiskowych, które pomimo czasu pandemii miały miejsce w poszczególnych sołectwach w ostatnim okresie. Sołtysi i przewodniczący rad osiedli złożyli sprawozdania z realizacji wniosków w okresie między zebraniami.

(Hanna Forbrich, Ref. Organizacyjny UM Wieleń, st. ds. współpracy ze społeczeństwem)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%