Zamknij
REKLAMA

Tysiące widzów i moc atrakcji w Wieleniu

11:34, 25.07.2019 | Hanna Forbrich, Promocja UM Wieleń
REKLAMA
Skomentuj
fot. Hanna Forbrich

Historyczny mecz piłki nożnej rozegrany przez reprezentację Artystów Polskich z drużyną Miasta i Gminy Wieleń, komentowany przez Dariusza Szpakowskiego; otwarcie skateparku w Wieleniu; koncerty Mario Bischin, Damiana Holeckiego z zespołem; gwiazda Dni Ziemi Wieleńskiej Doda & Virgin - to atrakcje tegorocznych "Dni Ziemi Wieleńskiej".

Dobra zabawa rozpoczęła się od meczu otwarcia "Dni Ziemi Wieleńskiej 2019" na Stadionie Miejskim im. Józefa Nojiego w Wieleniu. Reprezentacja Artystów Polskich przyjęła zaproszenie burmistrz Wielenia Elżbiety Rybarczyk na mecz z drużyną Miasta i Gminy Wieleń. Trybuny stadionu miejskiego po raz pierwszy od dawna zapełniły się kibicami. Do Wielenia przyjechali znani i lubiani aktorzy i muzycy. W meczu Reprezentacji Artystów Polskich z reprezentacją Miasta i Gminy Wieleń na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 52 minuty. Wynik spotkania otworzył Maciej Szczepanik, gitarzysta zespołu Pectus. Była to jedyna bramka, która padła z akcji. Na 2:0 z rzutu karnego wynik podwyższył muzyk Michał Szyc, finalista Voice of Poland. Gospodarzom udało się zdobyć kontaktową bramkę - z rzutu karnego Grzegorza Jędrzejewskiego pokonał Piotr Szymczak. Na wyrównanie gospodarzom spotkania niestety zabrakło już czasu.

Bohaterem meczu był z pewnością bramkarz gospodarzy Paweł Łukasz, który zaliczył kilka efektownych interwencji.

Udział w uroczystości wzięli parlamentarzyści Krzysztof Paszyk i Grzegorz Piechowiak.

Pomysł zaproszenia do Wielenia Reprezentacji Artystów Polskich spotkał się z pozytywnym odbiorem mieszkańców. Świadczyła o tym wysoka frekwencja, która mile zaskoczyła organizatorów. Występy sportowców poprzedziło oficjalne otwarcie, wypuszczenie gołębi, wspólne zaśpiewanie hymnu Polski oraz symboliczne przekazanie klucza do bram miasta przedstawicielom sektora sportowego. Jednak zdecydowanie najwięcej wrażeń sportowych dostarczył mecz komentowany przez legendę polskiego dziennikarstwa sportu Dariusza Szpakowskiego.

Sukces drużyny gości przypieczętowany został nagrodą burmistrza Wielenia w dziedzinie kultury fizycznej. Burmistrz Elżbieta Rybarczyk wręczyła statuetkę "Sukces" na ręce kapitana reprezentacji Artystów Polskich Jarosława Jakimowicza.

Składy drużyn piłkarskich

Reprezentacja Artystów Polskich:
1. Grzegorz Jędrzejewski
2. Przemysław Cypryański
3. Patryk Czerniejewski
4. Sebastian Jasnoch
5. Tomasz Schimscheiner
6. Michał Szyc
7. Maciej Florek
8. Piotr Wiszniowski
9. Robert Moskwa
10. Maciej Szczepanik
11. Mateusz Szczepanik
12. Liber
13. Hiroaki Murakami
14. Jarosław Jakimowicz

Miasto i Gmina Wieleń
1. Paweł Łukasz
2. Waldemar Piątek
3. Piotr Szymczak
4. Mateusz Łuszkiewicz
5. Dariusz Kmiecik
6. Grzegorz Sielatycki
7. Łukasz Białoskórski
8. Waldemar Ryżek
9. Ryszard Rosalski
10. Przemysław Dymek
11. Marcin Tafelski
12. Kamil Sadowski
13. Dawid Heyer
14. Paweł Heppner
15. Roman Prywerek
16. Konrad Przepiórka
17. Damian Garstka
18. Jacek Zawół
19. Marek Rojewski

Mecz otwarcia na stadionie miejskim uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wieleniu. Po południu rozpoczęły się występy artystyczne na korcie miejskim. Tutaj nie zabrakło pokazów oraz zabaw dla dzieci z clownem Ruphert i Rico. Na wieleńskiej scenie wystąpił wokalista Mario Bischin. Do późnych godzin nocnych rozbrzmiewała muzyka klubowa.

Drugi dzień świętowania rozpoczął się od otwarcia skateparku w Wieleniu. Przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele samorządu Gminy Wieleń i Nadnoteckiej Grupy Rybackiej w Pile oraz przedstawiciel młodzieży. Obiekt został poświęcony przez ks. Marka Sobkowiaka, proboszcza Parafii pw. WMB i św. Michała w Wieleniu. Gośćmi podczas otwarcia skateparku- nowego obiektu infrastruktury turystycznej w Gminie Wieleń - byli: wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Jarosław Maciejewski oraz dyrektor Biura Nadnoteckiej Grupy Rybackiej Danuta Pisarska. Na realizację inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie za pośrednictwem Nadnoteckiej Grupy Rybackiej w Pile z Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" 2014- 2020 w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Dla mieszkańców były pokazy skate tricków przygotowane przez szkółkę K-Roll z Poznania. Najmłodsi adepci deskorolek skorzystali również z zajęć warsztatowych prowadzonych na obiekcie przez szkółkę K-Roll.

Niedzielne popołudnie na korcie miejskim upłynęło pod znakiem "Strefy Wyzwalania Społecznej Energii". Przed sceną stanęło serce komponujące z hasłem "Sercem w Mieście i Gminie Wieleń". Maskotka "Notecki Skrzat" jest tegoroczną odsłoną promocyjną eksponowaną podczas wydarzeń i uroczystości 2019. Każdy, kto chciał. mógł włączyć się w proponowane działania społeczne o charakterze aktywizującym. Swoje zmagania o puchary ufundowane przez burmistrza Wielenia Elżbietę Rybarczyk zorganizowali hodowcy gołębi pocztowych zrzeszeni w PZHGP Oddział Czarnkowsko- Wieleńskim oraz wędkarze PZW Koło Wieleń i WTW.

Wyniki zawodów wędkarskich i lotów gołębi pocztowych, które odbyły się w ramach "Dni Ziemi Wieleńskiej 2019":

Wieleńskie Towarzystwo Wędkarskie
Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Wielenia
I miejsce - Mateusz Mendyk
II miejsce - Jarosław Jurczak
III miejsce - Hubert Izydor

Polski Związek Wędkarski - Koło Wieleń
Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Wielenia
I miejsce - Adrian Bałamut
II miejsce - Piotr Gapski
III miejsce - Henryk Stochaj

Loty gołębi pocztowych: Sekcja 4 Rosko - Lot z EDE
I miejsce - Mariusz Graś
II miejsce - Stanisław, Bartek Stochaj
III miejsce - Ireneusz Stróżyński

Loty gołębi pocztowych: Sekcja 8 Wieleń - Lot z EDE
I miejsce - Arkadiusz Ostrowski
II miejsce - Ryszard, Roman Bilski
III miejsce - Wiesław Gogołek

Loty gołębi pocztowych: Sekcja 2 Wieleń - Lot z EDE
I miejsce - Bolesław, Szymon, Oliwier Widman
II miejsce - Czesław Ciesielski
III miejsce - Rafał Heyer

Zwieńczeniem "Dni Ziemi Wieleńskiej 2019" były koncerty artystów. Przed występem Dody odbył się koncert Damiana Holeckiego z zespołem, który wykonywał śląskie szlagiery. Natomiast koncert gwiazdy wieczoru Dody zgromadził na wieleńskim korcie tłumy widzów. Wokalistka zachwyciła mieszkańców Ziemi Wieleńskiej. To był występ brawurowy, niezapomniany, wyjątkowy i niezwykle energetyczny. Doda i zespół Virgin pozostaną w sercach na długie lata.

"Było naprawdę fantastycznie, mega energia, publiczność niesamowita, mega fajnie się śpiewało z Wami, było naprawdę fantastycznie!" - napisała Doda na swoim profilu.

Według wyliczeń organizatorów przez wszystkie wydarzenia i imprezy towarzyszące przewinęło się kilka tysięcy osób. O sukcesie organizacyjnym świadczy nie tylko frekwencja, ale również fakt, że większość przedsięwzięć, zarówno sportowych, jak i kulturalnych, w tym koncerty artystów, udało się sfinansować dzięki wsparciu sponsorów pozyskanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu.

REKLAMA
(Hanna Forbrich, Promocja UM Wieleń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktyct.pl | Prawa zastrzeżone