Zamknij
REKLAMA

Przyjechał moderator. Powstaną nowe Sołeckie Strategie Rozwoju

15:39, 13.05.2022 | Hanna Forbrich, st. ds. współpracy ze społeczeństwem, ref. organizacyjny UM Wieleń
Skomentuj fot. UM Wieleń
REKLAMA

W Urzędzie Miejskim w Wieleniu odbyło się spotkanie organizacyjne z moderatorem Wielkopolskiej Odnowy Wsi Jarosławem Maciejewskim w związku z opracowaniem Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi na lata 2021-2025 dla Białej, Gulcza, Marianowa, Herburtowa, Kuźniczki, Roska, Zielonowa i Wrzeszczyny.

Zastępca burmistrza Wielenia Jan Graczyk rozpoczął spotkanie z przedstawicielami Grup Odnowy Wsi od powitania liderów i sołtysów, po czym dokonał wprowadzenia na potrzeby realizacji projektu w ramach Programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+".

Jarosław Maciejewski przedstawił harmonogram prac koniecznych do wykonania przez członków każdej Grupy Odnowy Wsi poprzedzających właściwe zajęcia warsztatowe, w tym przeprowadzenie ankietyzacji wśród mieszkańców nt. zadań związanych z odnową wsi, integracją i rozwojem, ale też określeniem skali ważności przyjętych wniosków projektowych, które następnie znajdą odzwierciedlenie w opracowywanej pod kierunkiem moderatora Wielkopolskiej Odnowy Wsi nowej strategii. 

Przedstawiciele Grup Odnowy Wsi lub osoby upoważnione przez sołtysów wsi do reprezentowania interesów sołectwa jako uczestnika Programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+" otrzymali niezbędne narzędzia do przeprowadzenia podstawowej analizy zasobów sołectwa, jak również zaplanowania dalszych, wspólnych działań. Jeszcze w maju odbędą się wizje terenowe, zajęcia warsztatowe i zebrania sołeckie.

Udział w programie "Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+" bierze czternaście wsi sołeckich z terenu gminy Wieleń, z czego w tym roku osiem przystąpiło do opracowania Sołeckiej Strategii Rozwoju swojej wsi.

Pozostali uczestnicy programu (Dębogóra, Dzierżążno Wielkie, Gieczynek, Mężyk, Miały, Nowe Dwory) zaczną prace nad opracowaniem nowych SSR pod koniec br..  

(Hanna Forbrich, st. ds. współpracy ze społeczeństwem, ref. organizacyjny UM Wieleń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%