Zamknij
REKLAMA

Za 2,3 mln zł przebudują drogi w gminie Wieleń

15:13, 03.01.2020 | Radosław Janecki, kier. referatu techniczno-inwestycyjnego, Urząd Miejski w Wieleniu
Skomentuj fot. MiG Wieleń
REKLAMA

W Urzędzie Miejskim w Wieleniu podpisano dwie umowy na realizację przebudowy dróg gminnych.

Podpisy pod umową na realizację robót budowlanych związanych z realizacją zadania pn. „Przebudowa drogi Hamrzysko - Krucz” złożyli przedstawiciele firmy COLAS Polska Sp. z o.o., która wygrała postępowanie przetargowe. Kwota umowna realizacji zadania to 1.464.114,24 zł. W ramach zadania planowane jest wybudowanie drogi na odcinku długości 1,476 km o średniej szerokości 5,5 m. Początek odcinka drogi znajduje się przy skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1337P (Miały - Mężyk - Biała - Hamrzysko - Krucz), natomiast koniec na granicy z gminą Lubasz. Droga ta stanowi istotny element sieci komunikacyjnej łączącej gminę Wieleń z drogami w kierunku Wronek, Szamotuł i Poznania. Prace będą realizowane w oparciu o dokumentację techniczną opracowaną w latach poprzednich  oraz uzyskane w roku 2017 zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Drugie z zadań będzie realizowała firma VIABUD Sp. z o.o. Sp. k. z Walkowic, która wygrała postępowanie przetargowe. Będzie ona wykonawcą zadania pn. „Przebudowa odcinka ulicy Storczykowej i Fiołkowej w Wieleniu” za kwotę umowną 859.492,51 zł. Zakres zadania obejmuje wykonanie nawierzchni jezdni i chodników na odcinku ulicy Storczykowej i Fiołkowej oraz przykanalików odprowadzających wody opadowe do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej. Droga będzie włączona w pas drogi wojewódzkiej nr 135 (ul. Potrzebowicka), przy której zlokalizowana zostanie zatoka autobusowa wraz z wiatą przystankową. W obrębie prowadzonych prac przeprowadzone będzie gospodarowanie zieleni. Oświetlenie odcinka drogi zostało przygotowane w ramach wcześniej realizowanych zadań gminy.

W dniu podpisania umów nastąpiło również przekazania placów budów obu wykonawcom. Finalizację zadań zaplanowano do końca sierpnia 2020 roku.

Na realizację inwestycji drogowych Gmina Wieleń pozyskała środki finansowe w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie wynosi 50% kosztów kwalifikowalnych.

(Radosław Janecki, kier. referatu techniczno-inwestycyjnego, Urząd Miejski w Wieleniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA