Zamknij
REKLAMA

Koncepcja Nadnoteckich Bulwarów w Wieleniu zaakceptowana

11:00, 17.06.2020 | Radosław Janecki, Referat Techniczno-Inwestycyjny UM Wieleń
Skomentuj fot. MiG Wieleń
REKLAMA

Odbyło się spotkanie konsultacyjne z wykonawcą oraz projektantem prac związanych z zadaniem pn. "Nadnoteckie Bulwary w Wieleniu". Stanowi ono część kompleksowego projektu "Rewitalizacja Wielenia szansą rozwoju Gminy" (finansowanie: WRPO 2014-2020).

W trakcie spotkania przedstawiona została koncepcja projektowa obejmująca wszystkie elementy, które wyznaczone zostały do realizacji w programie funkcjonalno-użytkowym oraz uwzględniająca uwagi złożone przez przedstawicieli Gminy Wieleń podczas wideokonferencji do wcześniej przedstawionego opracowania koncepcyjnego.

W ramach zadania powstanie ciąg pieszo-rowerowy na długości ponad pięciuset metrów wzdłuż Noteci. Nabrzeże będzie podlegać reprofilacji wraz z umocnieniem w miejscach wyznaczonych jako dwa nabrzeża cumownicze. Jednostki pływające będą mogły zaopatrzyć się w wodę, zrzucić ścieki oraz naładować akumulatory. Działki stanowiące własność gminy przylegające do nabrzeża zagospodarowane zostaną przeznaczone na ścieżki edukacyjne, w tym park ornitologiczno-przyrodniczy oraz tablice historyczne. Powstaną klomby z roślinnością nadnoteckich łąk. Najmłodsi będą mogli skorzystać z placu zabaw. Powstanie również wielofunkcyjna przestrzeń umożliwiająca realizację przedsięwzięć integracyjnych i informacyjno-promocyjnych. W obrębie Nadnoteckich Bulwarów wbudowane zostanie logo "Miasto i Gmina Wieleń. Z natury najlepsze".

Podczas spotkania opracowanie koncepcyjne przedstawione przez projektanta zostało zaakceptowane. Tym samym wykonawca może przystąpić do kolejnego etapu opracowania dokumentacji, tj. przygotowania projektu budowlanego, który stanowić będzie podstawę do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę. Przyjęte w koncepcji rozwiązania zostaną uszczegółowione na etapie opracowywania ww. projektu budowlanego. Prace związane z Nadnoteckimi Bulwarami w Wieleniu realizowane są w formule "zaprojektuj i wybuduj".

Projekt "Rewitalizacja Wielenia szansą rozwoju Gminy" jest dofinansowany ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, poddziałanie 9.2.1. Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych.

(Radosław Janecki, Referat Techniczno-Inwestycyjny UM Wieleń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA