Zamknij

Gmina Wieleń uczestniczy w projekcie samorządu województwa na temat programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych

12:44, 19.06.2020 Hanna Forbrich, UM Wieleń, ref. organizacyjny, st. ds. współpracy ze społeczeństwem Aktualizacja: 09:19, 22.06.2020
Skomentuj fot. MiG Wieleń fot. MiG Wieleń

Wykorzystanie narzędzi wynikających z ustawy o rewitalizacji: zarządzanie rewitalizacją i włączenie społeczności lokalnej we wdrażanie programów rewitalizacji, monitoring i ewaluacja działań rewitalizacyjnych, dostępność w rewitalizacji - to podstawowe zagadnienia cyklu szkoleń z zakresu ustawowych narzędzi rewitalizacji.

Gmina Wieleń uczestniczy w projekcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego dotyczącym wzmacniania zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych, finansowanym z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020. Jednym z celów stawianych w projekcie jest przygotowanie kadr samorządowych do skutecznego opracowywania oraz wdrażania programów rewitalizacji. Przystąpienie do projektu oznacza udział gminy w całej ścieżce edukacyjnej.

Inauguracja projektu odbyła się 2 marca br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podczas konferencji regionalnej "Rewitalizacja 2.0 w Wielkopolsce". Burmistrz Wielenia Elżbieta Rybarczyk przedstawiła wtedy prezentację pn. "Dobre praktyki Gminy Wieleń w przygotowaniu i wdrażaniu procesu rewitalizacji na podstawie Lokalnego Programu Rewitalizacji". Ponadto członkowie zespołu ds. rewitalizacji przygotowali w holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu wystawę pn. "Wieleń - wiele możliwości". Uczestnicy konferencji mieli możliwość udziału w dyskusji, wymiany poglądów i spotkania z ekspertami ds. rewitalizacji, przede wszystkim autorami ds. rewitalizacji, zaproszonymi w roli prelegentów konferencji.

Pierwsze z cyklu szkoleń realizowanych w ramach projektu finansowanego z POPT 2014-2020 odbyło się w formie zdalnej (tj. webinarium) 18 czerwca. Wykłady oraz zajęcia warsztatowe prowadzili eksperci ds. rewitalizacji, autorzy ustawy o rewitalizacji: Andrzej Brzozowy i Rajmund Ryś. Generalnym wnioskiem z minionego webinarium jest obowiązek wynikający z nowej ustawy o rewitalizacji dotyczący opracowania do 2023 roku Gminnego Programu Rewitalizacji, który zastąpi Lokalny Program Rewitalizacji (LPR ).

(Hanna Forbrich, UM Wieleń, ref. organizacyjny, st. ds. współpracy ze społeczeństwem)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%