Zamknij
REKLAMA

Odcinki Storczykowej i Fiołkowej przebudowane

15:01, 10.09.2020 | Referat Techniczno-Inwestycyjny, Urząd Miejski w Wieleniu
Skomentuj fot. MiG Wieleń
REKLAMA

W sierpniu zakończono prace związane z przebudową odcinków ulicy Storczykowej i Fiołkowej w Wieleniu. Zadanie realizowane było przy dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Zakres rzeczowy zadania obejmował wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej polbruk oraz obustronnych chodników na odcinku ulicy Storczykowej i Fiołkowej w Wieleniu. W ramach prac wybudowane zostały przykanaliki pozwalające na odwodnienie realizowanego odcinka drogi poprzez odprowadzenie wód opadowych do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej. Drogę włączono w pas drogi wojewódzkiej nr 135 (ulica Potrzebowicka), przy której wybudowana została zatoka autobusowa wraz z wiatą przystankową.

W ramach prac budowlanych ułożona została nawierzchnia drogi technologicznej z płyt betonowych ażurowych do obiektu przepompowni ścieków przy ulicy Potrzebowickiej. Zagospodarowany został skwer, który powstał przy skrzyżowaniu ulicy Fiołkowej i Storczykowej. Ciąg drogowy został wyposażony w oznakowanie pionowe i poziome.

Oświetlenie przy realizowanym odcinku drogi zostało wybudowane w ramach wcześniej realizowanych zadań gminy. Dalsze odcinki oświetlenia osiedla Zatorze realizowane będą w latach 2020- 2021 w ramach odrębnego zadania inwestycyjnego.

Nowo powstałe odcinki dróg oznakowano tablicami informującymi o dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych, zgodnie z wymogami programu.

Koszt realizacji robót to 847.705,42 zł, przy czym 339.548,00 zł stanowi dofinansowanie z FDS.

(Referat Techniczno-Inwestycyjny, Urząd Miejski w Wieleniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA