Zamknij
REKLAMA

Ponad dwa miliony na inwestycje w Gminie Wieleń

15:30, 10.09.2020 | Referat Techniczno- Inwestycyjny, Urząd Miejski w Wieleniu
Skomentuj
REKLAMA

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Gmina Wieleń otrzymała środki na wydatki majątkowe w wysokości 2.212.215 zł.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to pieniądze przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln zł. W skali kraju to kwota 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich). Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz Coviv-19. Wsparcie jest bezzwrotne.

Właśnie z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Gmina Wieleń otrzymała środki na wydatki majątkowe w wysokości 2.212.215 zł. Jest to najwyższa dotacja wśród wszystkich gmin powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Wysokość przyznanych przez rząd środków wynika głównie z dużych nakładów na inwestycje - wydatki majątkowe realizowane przez wieleński samorząd w ostatnim czasie. To dzięki realizowanym już dziś znaczącym zadaniom inwestycyjnym wysokość przyznanych środków była wyższa, niż w innych gminach powiatu. Pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych powinny być wykorzystane na sfinansowanie zadań majątkowych do końca 2022 roku, przy czym wartość inwestycji nie może być mniejsza niż 400 tys. zł.

Środki, które Gmina Wieleń otrzymała w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, zostaną przeznaczone na zadania inwestycyjne, dla których już opracowano dokumentacje projektowo-kosztorysowe i które są ujęte w przyjętej strategii rozwoju miasta i gminy Wieleń, oraz na takie przedsięwzięcia, na które samorząd nie mógłby pozyskać środków z innych źródeł.

(Referat Techniczno- Inwestycyjny, Urząd Miejski w Wieleniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA