Zamknij
REKLAMA

Kolejne rządowe wsparcie na budowę dróg i chodników w Lubaszu

08:53, 27.04.2021 | Liliana Helwich
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Lubasz otrzymała kolejne wsparcie na budowę dróg i chodników. Ponad 623 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostaną przeznaczone na zagospodarowanie ulicy Podgórnej w Lubaszu.

Inwestycja obejmie wycinkę drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, remont bitumicznej nawierzchni jezdni zniszczonego odcinka ulicy, budowę chodników, zjazdów i miejsc postojowych z betonowej kostki brukowej, remont zatoki autobusowej, wymianę nawierzchni z bitumicznej na nawierzchnię z kostki betonowej, budowę wyspowych progów zwalniających, remont kanalizacji deszczowej, wprowadzenie zmian organizacji ruchu i nowych urządzeń BRD.

Wartość inwestycji określona w kosztorysie wynosi 1.247.097,43 zł, natomiast pozyskane dofinansowanie to 623.548,72 zł.

Już latem ruszą roboty budowlane na ulicy Podgórnej, które zakończą się jeszcze w tym roku. Ostatecznie jednak ulica Podgórna, zyska nową nawierzchnię, dodatkowe miejsca parkingowe, nowe chodniki oraz progi zwalniające. Wpłynie to na zwiększenie bezpieczeństwa oraz poprawę funkcjonalności centrum Lubasza.  

Inwestycja na ulicy Podgórnej jest kolejnym drogowym przedsięwzięciem realizowanym w gminie Lubasz. W 2020 zakończono budowę ulicy Nowej na osiedlu Górczyn. W tym roku sfinalizowana zostanie budowa ulic Brzozowa, Jesionowa i część Wiśniowej na osiedlu Górczyn.

W latach wcześniejszych znacząco poprawił się stan dróg w miejscowości Kamionka, dokończono budowę drogi na odcinku Antoniewo-Krucz. Jeszcze w tym roku zostaną wykonane inwestycje drogowe w miejscowościach Nowina i Goraj, na które gmina pozyskała wsparcie w wysokości 132.750 zł z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych przyznawanych przez Urząd Marszałkowski.

Z kolei uzyskane przez powiat czarnkowsko-trzcianecki wsparcie finansowe umożliwi remont drogi powiatowej w miejscowości Prusinowo. 

(Liliana Helwich)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%