Zamknij
REKLAMA

Sportowe zmagania wsi sołeckich z gminy Lubasz

08:16, 14.07.2021 | Szymon Szwed - Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu
Skomentuj fot. GOK Lubasz
REKLAMA

Piękna tradycja, super emocje i rywalizacja w radosnej atmosferze. W turnieju wsi sołeckich z gminy Lubasz wystartowało dziesięć miejscowości, a uczestnicy zmagali się w ośmiu konkurencjach. Najlepsza okazała się Kamionka, przed Sokołowem i Miłkowem, ale brawa należą się wszystkim z sołtysami i radnymi na czele.

Bieg w worku, sztafeta, transport piłek, rzuty do kosza, dart, tenis ziemny - zagrywka, "taczka", rzuty karne to nazwy wszystkich konkurencji. Ze względu na istniejącą sytuację i czas wakacyjny, organizatorzy podzielili startujące ekipy na dwa dni. Zawody udało się przeprowadzić bardzo sprawnie, dzięki zaangażowaniu sołtysów, radnych i uczestników, a poszczególne miejscowości w trakcie rywalizacji walczyły również o nagrody finansowe przygotowane przez samorząd gminy Lubasz.

Ostatecznie klasyfikacja generalna pozwoliła wyłonić zwycięzców, a sportowe zmagania dostarczyły mnóstwa wrażeń licznie zgromadzonej publiczności. Ciężko wskazać, czy jakaś konkurencja stanowiła ogromne wyzwanie i czy zespoły musiały się specjalnie przygotowywać. Założenie od lat jest takie, aby mniej liczne miejscowości mogły rywalizować z większymi, a zadania stawiane przed uczestnikami gwarantowały równe szanse i super wrażenia. Wersja letnia sportowego spotkania jest uzupełnieniem zimowej Spartakiady, która od wielu lat odbywa się z dedykacją dla mieszkańców gminy Lubasz.

Po pasjonującej walce miejsca poza podium zajęły sołectwa Lubasz, Stajkowo, Nowina, Dębe, Krucz, Sławno i Prusinowo. Słowa uznania i podziękowania do wszystkich zawodniczek i zawodników, dzieci, młodzieży i dorosłych, sołtysów i opiekunów drużyn, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury skierowali wójt Marcin Filoda, zastępca wójta Grażyna Graj oraz przewodnicząca Rady Gminy Lubasz Żaneta Andrzejewska.

Zmagania stanowią interesująca zapowiedź kolejnych imprez przewidzianych do realizacji w sezonie wakacyjnym w gminie Lubasz, mieszkańców zachęcamy do aktywnego uczestnictwa. 

(Szymon Szwed - Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%