Zamknij

Drużyna Nordic Walking Lubasz na medal!

19:36, 20.07.2021 UG Lubasz Aktualizacja: 19:38, 20.07.2021
Skomentuj fot. UG Lubasz fot. UG Lubasz

W Wągrowcu odbył się kolejny etap Ogólnopolskiego Pucharu Nordic Walking. Organizatorem wydarzenia była Polska Federacja Nordic Walking.

Wszyscy reprezentanci Nordic Walking Lubasz startowali na dystansie 5 km. Zawodnicy mieli do pokonania dwukrotnie pętlę o długości 2,5 km, która wiodła alejkami i ścieżkami przy jeziorze i terenach wągrowieckiego OSiR. Wszyscy wypadli rewelacyjnie, tym bardziej, że na trasę wyruszyło ponad 170 zawodników z całej Polski.

Na dystansie 5 km w klasyfikacji drużynowej Lubasz uplasował się na drugim miejscu. Do tego wyniku wliczano czasy najlepszych 3 pań i 3 panów.

Były oczywiście także sukcesy indywidualne. I tak:

Alicja Sowińska zajęła 2 miejsce w K-30, 1 miejsce wśród K w kategorii służb mundurowych (OSP Krucz), w open K - 5 miejsce, czas 00:36:53.

Katarzyna Jany zajęła 3 miejsce w K 30, w open K była 10., czas 00:37:22

Danuta Rychlewska-Słodowa zajęła 4 miejsce w K-40, czas 00:37:57 (zabrakło 2 sekund do 3 miejsca), w open K była na miejscu 17.

Jolanta Wicher zajęła 3 miejsce w K-50, czas 00:38:40.

Zygmunt Zmysłowski był 2. w M 60, w open M - 11 miejsce , czas 00:34:17.

Krzysztof Wieczorek zajął 2 miejsce w M 45, w open M był 26., czas 00:36:35

Jan Wala zajął 5 miejsce w M60, w open M - 55 miejsce, czas 00:39:58.

Antoni Świętek był 10. w M 70, w open M - 64. czas 00:40:57

21 sierpnia w Lubaszu w cyklu Korona Polski Nordic Walking będzie można wystartować na dystansie 5, 10, 20 km NC, a także w biegu przełajowym na 5 km, rajdzie na 5 km i marszobiegu dla dzieci na 200 m.