Zamknij
REKLAMA

Takie były Zwiastuny Kultury 2022 w gminie Lubasz

11:37, 30.11.2021 | Szymon Szwed / Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu
Skomentuj fot. Gracjan Dąbkowski
REKLAMA

W Lubaszu zainaugurowano nowy rok kulturalny, łącząc go z podsumowaniem i podziękowaniami za minione kilkanaście miesięcy.

Spotkanie odbyło się po blisko dwóch latach przerwy spowodowanej sytuacją epidemiologiczną. Dzieci zostały zabrane w podróż kosmiczną z Kubusiem, do "rozmowy o Lubaszu" zaproszenie przyjął prezes Banku Spółdzielczego w Czarnkowie Władysław Dymek, nagroda "Lubaski Jednorożec Kultury 2021" powędrowała do organizatorów Zlotu Fiata 126p, a wisienką na torcie był koncert duetu Zbigniew Rolniczak i Tomasz Wyrzykowski.

Formuła imprezy w dużej części jest stała i przebiega podobnie, jak w większości instytucji kulturalnych z naszego powiatu. Była prezentacja fotograficzna, kontynuacja cyklu "Porozmawiamy o Lubaszu", w której prezes Władysław Dymek opowiedział o swoich wspomnieniach i spostrzeżeniach związanych z naszą piękną miejscowością. Były również podziękowania kierowane w stronę inicjatorów, animatorów, firm i instytucji zaangażowanych w animacje kulturalną, rozrywkową, sportową i rekreacyjną na terenie gminy Lubasz. Słowa uznania dla pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu skierował wójt gminy Marcin Filoda, przy wsparciu pań przewodniczących i radnych gminy.

Zwiastuny rozpoczęły się dedykowanym dla najmłodszych mieszkańców spektaklem w wykonaniu pracowników GOK i Biblioteki Publicznej Gminy Lubasz im. ks. Antoniego Ludwiczaka oraz uczennicy Aleksandry Ozorkiewicz. Na recenzje musimy poczekać, ale jest to niewątpliwie ciekawy kierunek, trafiający w potrzeby szerokiego grona mieszkańców naszej gminy. Dużym zaskoczeniem dla laureatów "PCT Fanklub Fiata 126p i klasyków PRL" była nagroda "Lubaski Jednorożec Kultury 2021", ale wydźwięk dwóch edycji zlotu i ich charakter, angażujący ogromną ilość darczyńców, rozsławił Lubasz na całą Polskę, a młode mieszkanki Lubasza otrzymały duże wsparcie, co pozwoliło zrealizować najważniejszy cel tych imprez.

Swoistym podsumowaniem był przepiękny koncert o brzmieniu balladowym duetu Zbigniew Rolniczak i Tomasz Wyrzykowski, którego tytuł brzmiał "Paryż musi poczekać". W tak wyjątkowym klimacie pożegnaliśmy jesień pod listopadowym niebem, życząc zdrowia i ciesząc się faktem, że po czasie, który w znaczący sposób ograniczał działania i codzienne swobody, udało się w pewnej części wrócić do normalności i z nadzieją spoglądać w przyszłość.

Za minione kilkanaście miesięcy dziękujemy wszystkim placówkom oświatowym, firmom, osobom i instytucjom współpracującym z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubaszu. Impreza "Zwiastuny Kultury 2022" została zrealizowana w hali widowiskowo-sportowej, udostępnionej przez Szkołę Podstawową w Lubaszu, a technicznie wydarzenie pomogła zrealizować technika estradowa z Edukacji Lubasz oraz pan Marcin Mrówka.

(Szymon Szwed / Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%