Zamknij
REKLAMA

Przepiękna majówka w gminie Lubasz

08:55, 06.05.2022 | Szymon Szwed, GOK w Lubaszu
Skomentuj fot. GOK Lubasz
REKLAMA

Uchwalenie Konstytucji 3 maja to bardzo istotne wydarzenie w historii Polski. Uroczystości upamiętniające dotyczą całego kraju. W Lubaszu odbyła się z tej okazji msza święta za Ojczyznę, po której złożono wiązanki kwiatów przy grobie Powstańców Wielkopolskich.

Tradycją w ofercie weekendu majowego są atrakcje o charakterze rekreacyjnym i rozrywkowym, dedykowane społeczności lokalnej. Idealnym dopełnieniem dla zaplanowanych eventów była pogoda, dzięki której majówka nie tylko w gminie Lubasz była przepiękna.

"Kokarda Narodowa" - pod takim tytułem zorganizowany został konkurs dla dzieci w wieku szkolnym, którego laureatów poznamy za kilka dni, a dodatkowym elementem związanym z edukacja plastyczną najmłodszych, były warsztaty z panią Agnieszką Kuśmierczyk, które odbyły się w sobotę 30 kwietnia w bibliotece.

W tym samym dniu Lubasz był jednym z punktów na trasie wyprawy rowerowej "Szlakiem ukrytych skarbów", zorganizowanej we współpracy z Czarnkowsko-Trzcianecką Lokalną Grupą Działania oraz sekcją rowerową Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie. Taka forma rekreacji okazała się idealnym pomysłem na spędzenie majówki, dzięki czemu w gronie rowerzystów pojawiła się kilkunastoosobowa grupa mieszkańców naszej gminy. Wyjazd był połączony z promocją oddanych do użytku drewnianych wiat, zlokalizowanych na terenie powiatu, a uczestnicy mogli liczyć na aktywny wypoczynek, super pakiet startowy oraz posiłek regeneracyjny.

Miłośnicy sportowych emocji mieli również okazję się wykazać w turnieju tenisa ziemnego, który odbył się w dniach 1-3 maja. Zwyciężył Hubert Stachowski, przed Dawidem Geremkiem, Maciejem Budajem i Dorianem Jaroszem.

Niedzielny wieczór upłynął pod hasłem "Muzyczna majówka", a dyskoteka okazała się idealną formą integracji mieszkańców z wczasowiczami, których sporo pojawiło się w Lubaszu.

Najbardziej patriotyczna część uroczystości to Święto Konstytucji 3 Maja. Tradycją w gminie Lubasz jest inscenizacja słowno-muzyczna, odbywająca się przed mszą świętą za Ojczyznę. Przepiękną lekcję historii zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłkowie, a w wyniosłej uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe i delegacje.

Po mszy złożono wiązanki kwiatów przy grobie Powstańców Wielkopolskich na lubaskim cmentarzu. Wszystkim przybyłym za modlitwę i obecność podziękowali ojciec profesor Borys, ksiądz proboszcz Maciej Grześ oraz wójt gminy Lubasz Marcin Filoda.

Wspaniałym akcentem obchodów świąt majowych w gminie Lubasz była zorganizowana przez Lubaską Radę Seniorów i Towarzystwo Seniorów Słoneczko "Majówka w Sokołowie". Biesiadę poprzedziły występy uzdolnionych wokalnie Jagody Urban i Katarzyny Macyszyn oraz wspólne odsłuchanie "Hymnu Konstytucji 3 Maja".

Ostatnim akcentem zaplanowanych uroczystości z okazji Świąt Majowych był festyn strażacki dla najmłodszych, połączony z pokazami sprzętu i pierwszej pomocy, zabawami na dmuchanym zamku, wspólnym czytaniem książki "Jak Wojtek został strażakiem" oraz msza święta w intencji strażaków w dniu patrona - Świętego Floriana.

(Szymon Szwed, GOK w Lubaszu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%