Zamknij
REKLAMA

Czarnkowsko-Trzcianecka LGD finalizuje pomysły

09:27, 20.10.2020 | Karolina Frąckowiak
Skomentuj fot. Cz-T LGD
REKLAMA

Działania na rzecz społeczności lokalnej z roku na rok stają się coraz ważniejsze. Małe ojczyzny rosną w siłę dzięki zaangażowaniu społeczników. Wykonanie działań ujętych w Lokalnej Strategii Rozwoju stała się trudniejsza w realizacji poprzez trudną sytuację, jaka panuje w naszym kraju. Czarnkowsko-Trzcianecka Lokalna Grupa Działania dokonała finalizacji rozpoczętych wcześniej pomysłów.

W weekend 5-6 września uczestnicy cyklu szkoleń dla animatorów lokalnych wzięli udział w innowacyjnym aspekcie projektu, jakim był wyjazd studyjny w rejony województwa dolnośląskiego, odwiedzając "Wioski tematyczne w praktyce". Wizyta stała się możliwością poszerzenia wiedzy uczestników oraz bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami z innych organizacji działających społecznie i nie tylko, co w zdecydowany sposób ułatwi podejmowanie współpracy i wymianę doświadczeń w przyszłości.

18 września zorganizowaliśmy spotkanie podsumowujące projekt, realizowanego w ramach operacji własnej pn. "Akademia Lokalnego Animatora". Celem realizacji operacji stał się rozwój kompetencji oraz przygotowanie animatorów do pracy ze społecznością lokalną, poprzez zwiększenie ich wiedzy i umiejętności z zakresu animacji, badania potrzeb i potencjału społeczności, planowania i realizowania działań ukierunkowanych na zmianę społeczną oraz ewaluacji związanej ze zbieraniem i analizowaniem dowodów zmiany. Przeprowadzony został cykl pięciu szkoleń warsztatowych dla grupy 25 osób, które stanowiły osoby zaangażowane w działalność społeczno-aktywizacyjną: przedstawiciele organizacji pozarządowych, rad sołeckich, działaczy lokalnych: społeczników i wolontariuszy. Szkolenie stało się synonimem zaangażowania, mocy pozytywnej energii i inspiracji!

Realizując plan komunikacji 25 września spotkaliśmy się z mieszkańcami naszego obszaru podczas "Dni Otwartych Funduszy Europejskich" w Trzciance, podczas których zapoznali się z działalnością naszego stowarzyszenia. Organizując stoisko promocyjno-informacyjne, tego dnia zainteresowani mogli dowiedzieć się jak wiele zmienia się w naszym powiecie, dzięki środkom europejskim. Udzielaliśmy rad osobom, które mają pomysł na aktywizację lokalnego środowiska, dostrzegają potrzeby mieszkańców i proponują innowacyjne rozwiązania. Wspierając ich działania zachęcamy do wspólnego działania.

Na początku października została przeprowadzona przez UMWW kontrola realizacji przez Czarnkowsko-Trzcianecką Lokalną Grupę Działania zobowiązań wynikających z umowy o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Wynik kontroli - pozytywny ! Działamy dalej !

Codziennie w Biurze udzielamy usług doradczych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.czarnkowsko-trzcianecka-lgd.pl oraz profilu na Facebooku, aby zapoznać się z działalnością naszego stowarzyszenia.

(Karolina Frąckowiak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA