Zamknij
REKLAMA

Ciężarówka zmiażdżyła samochód osobowy. Kierowca nie miał żadnych szans...

16.45, 08.12.2022 na podst. mł. kpt. Damian Majewski Aktualizacja: 16.48, 08.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj późnym popołudniem w Kuźnicy Żelichowskiej.

O godzinie 17:57 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr 123w Kuźnicy Żelichowskiej (gmina Krzyż Wlkp.). Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że w zdarzeniu uczestniczyły dwie 2 osoby.

Do akcji zadysponowano jednostki ochrony przeciwpożarowej z JRG Trzcianka, OSP Kuźnica Żelichowska i OSP Krzyż Wlkp. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów zastano uszkodzony budynek gospodarczy, w którym znajdowały się oba pojazdy. Dyżurny operacyjny powiatu zadysponował kolejne zastępy, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego "Poznań-7" z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 w Poznaniu.

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz próbie dotarcia do kierowcy osobówki, która została przygnieciona przez samochód ciężarowy. Niestety przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon mężczyzny.

W trakcie działań na miejsce przybyli oficer operacyjny oraz Komendant Powiatowy PSP w Czarnkowie, prokurator, przedstawiciel nadzoru budowlanego oraz policja.

Po zakończeniu działań dochodzeniowych przez przybyłe na miejsce służby przystąpiono do wydobycia z gruzów zawalonego budynku obu pojazdów. Ze względu na znaczny tonaż ciągnika siodłowego i przewożonego ładunku zadanie to zostało zrealizowane przy użyciu ciężkiego pojazdu ratownictwa technicznego z ramieniem ratowniczym, wyciągarkami i ciężkim żurawiem hydraulicznym typu "rotator" oraz specjalistycznego dźwigu o nośności 40 ton.

W działaniach trwających ponad 10 godzin wzięło udział 12 zastępów PSP i OSP w sile 39 strażaków.

(na podst. mł. kpt. Damian Majewski)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%