Zamknij
REKLAMA

Kradł katalizatory i paliwo

12.13, 19.01.2023 Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków Aktualizacja: 12.14, 19.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Czarnkowscy kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież katalizatorów i paliwa. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 4 tysiące złotych. Złodziej już usłyszał zarzuty.

Pod koniec ubiegłego roku do kryminalnych z czarnkowskiej komendy dotarły informacje o kradzieżach katalizatorów samochodowych na terenie Czarnkowa. Mundurowi natychmiast zajęli się sprawą i rozpoczęli poszukiwania złodzieja.

Z ich ustaleń wynikało, że sprawca wyciął i ukradł trzy katalizatory. Jeden od samochodu osobowego, a dwa od pojazdów dostawczych, powodując straty na łączną kwotę ponad 3 tys. złotych. Wnikliwa praca operacyjna oraz dobre rozpoznanie środowiska przestępczego pozwoliło kryminalnym na wytypowanie sprawcy. T

To 37-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Mężczyzna został zatrzymany 12 stycznia br.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znajdujących się na terenie jednej z posesji w gminie Czarnków, policjanci znaleźli dwa skradzione przez niego katalizatory.

W trakcie dalszych czynności śledczy ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze kradzież z włamaniem do zaparkowanego na terenie Czarnkowa pojazdu ciężarowego, gdzie po przecięciu zbiornika ukradł 100 litrów paliwa wartego około 700 złotych.

37-latek usłyszał zarzuty, do popełnienia których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Wcześniej był karany za kradzieże i posiadanie narkotyków.

Za przestępstwa, których się dopuścił, kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%