Zamknij
REKLAMA

7 osób zatrzymanych za posiadanie narkotyków

12:21, 06.09.2021 | Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków
Skomentuj
REKLAMA

W ciągu kilku dni policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance zatrzymali siedem osób podejrzanych o posiadanie narkotyków. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 50 gramów amfetaminy i marihuany oraz 13 krzewów konopi indyjskich.

Do pierwszych zatrzymań doszło w nocy 26 sierpnia br. Mundurowi pełniąc służbę na terenie jednej z miejscowości w gminie Trzcianka zauważyli zaparkowanego w pobliżu leśnej drogi forda. W aucie siedziało trzech mężczyzn w wieku 32, 37 i 42 lat. Ich nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze dość szybko ustalili co jest tego powodem. Podczas kontroli ujawnili przy nich marihuanę i amfetaminę.

Jeszcze tego samego dnia w ręce kryminalnych wpadł 40-letni mieszkaniec Trzcianki, który na działce ogrodowej uprawiał konopie indyjskie. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli 13 doniczek z krzewami konopi innych niż włókniste. Z kolei w jego domu mundurowi znaleźli kilka gramów suszu marihuany. Ogrodnik został zatrzymany, a jego produkty trafiły do policyjnego depozytu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec gminy Trzcianka, który 28 sierpnia br. został zatrzymany przez policyjny patrol podczas interwencji przed jednym z marketów. 38-latek był wulgarny w stosunku do innych osób. Funkcjonariusze podejmujący czynności potwierdzili swoje podejrzenia i ujawnili przy nim woreczek z białym proszkiem. Badania potwierdziły, że była to amfetamina. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 30 gramów tej substancji psychotropowej.

Do kolejnego zatrzymania doszło ostatniego dnia sierpnia. 60-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego do Trzcianki przyjechał wraz ze swoim kolegą na "gościnne występy". Jego znajomy odpowie za kradzież alkoholu ze sklepu, a on za posiadanie kilku działek marihuany.

Ostatni z zatrzymanych to 40-letni mieszkaniec Trzcianki. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych 1 września br. około godziny 21., kiedy przed jednym z marketów wszczął awanturę. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy nim kilka porcji amfetaminy.

Teraz o ich dalszych losach zadecyduje sąd. Za powyższe przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do kilku lat.

(Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%